Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 25d. 23:20

Irake per susirėmimus su saugumo pajėgomis žuvo 3 protestuotojai

Antivyriausybinis protestas Irake
„Scanpix“/AP nuotr. / Antivyriausybinis protestas Irake

Irako saugumo pajėgoms šeštadienį iš gatvių ir aikščių vaikant prieš vyriausybę protestuojančius demonstrantus, sostinėje Bagdade ir šalies pietuose buvo nušauti trys protestuotojai. Tai dar labiau sustiprino nuogąstavimus, kad valdžia imsis platesnio masto susidorojimo.

Smurtas Irake atsinaujino praėjus dienai po to, kai populistas politikas Moqtada Sadras organizavo atskirą masinę demonstraciją, per kurią buvo reikalaujama, kad JAV pajėgos būtų išvestos iš Irako. Vėliau jis paskelbė neberemsiantis atskiro, jaunimo dominuojamo protestų judėjimo, reikalaujančio didelio masto reformų.

Protestuotojams baiminantis, kad M.Sadro pareiškimas atvers kelią valdžiai prievarta nuslopinti jų judėjimą, iki šeštadienio vakaro visame Irake kilo riaušių policijos ir demonstrantų susirėmimų.

Pietiniame Nasirijos mieste buvo nušauti du protestuotojai, o apie 20 sužeisti.

Dar vienas demonstrantas buvo nušautas ir per 40 buvo sužeisti per susirėmimus Bagdade, pranešė medikai.

Nuo šeštadienio ryto saugumo pajėgos, panaudodamos ašarines dujas ir kovinius šaudmenis, vaikė sostinėje stovyklas įsirengusius sėdimųjų protestų dalyvius. AFP korespondentas matė, kaip pareigūnai su lazdomis vijosi grupę jaunų protestuotojų.

Viena medikė naujienų agentūrai sakė mačiusi, kaip riaušių policija padegė dideles palapines, kuriose buvo teikiama medicininė pagalba sužeistiems demonstrantams.

Bagdado kariuomenės vadovybė paskelbė susigrąžinusi Ahraro tilto, kuriame ne vieną mėnesį vyko saugumo pajėgų ir demonstrantų susirėmimai, kontrolę.

Reformų reikalaujantys protestuotojai taip pat buvo išvyti iš Tajarano aikštės ir Mohammado Qasimo plento.

Saugumo pajėgos kol kas nešturmavo pagrindinės protestų stovyklos Tahriro (Išsivadavimo) aikštėje.

Sadro šalininkai pasitraukia

Politiku tapęs buvęs kovotojas M.Sadras yra pagarsėjęs gebėjimu staigiai keisti savo politines pažiūras.

Jis parėmė protestus tuojau po jų pradžios spalį ir ragino vyriausybę atsistatydinti, nors jis pats kontroliuoja parlamento didžiausią bloką ir kai kuriuos svarbius ministrų portfelius.

Tačiau praėjusią savaitę M.Sadras paragino surengti atskirą mitingą ir pareikalauti, kad iš Irako būtų išsiųstas 5 200 amerikiečių karių kontingentas. Įtampa tarp Irako ir Vašingtono padidėjo šį mėnesį amerikiečiams surengus Bagdade drono smūgį, per kurį žuvo įtakingi Irako ir Irano sukarintų pajėgų vadai.

Penktadienį į mitingą Bagdade susirinko tūkstančiai žmonių. Pats politikas demonstracijoje nedalyvavo, bet pasidžiaugė, kad susirinko daug žmonių, ir pareiškė, kad pasitraukia iš antivyriausybinės kampanijos.

Po šio M. Sadro žingsnio jo šalininkai visoje šalyje pradėjo ardyti palapines.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos: 2 Irakas Bagdadas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min