Dabar populiaru
Publikuota: 2016 liepos 7d. 07:25

Irake žuvusių britų artimieji: Tony Blairas buvo George'o Busho pudelis

Tony Blairas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Tony Blairas

Irake žuvusių britų artimieji sako, kad buvęs Didžiosios Britanijos premjeras Tony Blairas turi sulaukti bausmės už tai, kad šalis įsitraukė į karą Irake. Taip jie sureagavo į trečiadienį paskelbtą ataskaitą apie šalies dalyvavimą šiame kare.

„Mes priėjome išvadą, kad Jungtinė Karalystė prisidėjo prie invazijos į Iraką, kai taikios nuginklavimo priemonės dar nebuvo išsemtos. Karo veiksmai tuo metu nebuvo paskutinė priemonė“, – pristatydamas ataskaitą sakė buvęs valstybės tarnautojas seras Johnas Chilcotas

Irako kare brolio netekusi Sarah O'Connor sakė, kad T.Blairas yra pats didžiausias teroristas pasaulyje.

38 metų Saros brolis seržantas Bobas O'Connoras kartu su devyniais bendražygiais žuvo Bagdade 2005 metais.

Trečiadienį Irake žuvusių karių draugai ir artimieji susirinko Karalienės Elžbietos II centre Londone, kur galėjo susipažinti su ataskaita.

Aš iki dabar svarstau, kokia buvo Thomo veido išraiška paskutinę jo gyvenimo minutę.

Kampanijos prieš karą Irake dalyvis Regas Keysas tvirtino manantis, kad jo sūnus Thomas Keysas žuvo veltui – žiaurumai Irake nesibaigia, o šią savaitę per sprogdinimus Bagdade buvo per 250 žmonių.

R.Keysas 13 metų ieškojo tiesos ne tik apie savo dvidešitmečio sūnaus, bet ir kitų 178 Didžiosios Britanijos karių žūtis.

„Aš iki dabar svarstau, kokia buvo Thomo veido išraiška paskutinę jo gyvenimo minutę“, – sunkiai ašaras tramdė jis.

R.Keysas kreipėsi į šalies politikus ragindamas turėti galvoje tai, kokią žalą T.Blairas padarė šaliai ir jos kariuomenei.

„Jis neturėtų eiti jokių pareigų valstybės tarnyboje iki gyvos galvos. Tai – mažiausiai“, – pabrėžė jis.

Irake žuvusio Aleco LacLachlano tėvai sakė, kad iš ataskaitos matyti, jog T.Blairas buvo buvusio JAV prezidento George'o Busho pudelis.

T.Blairas trečiadienį, vėl tvirtino, kad jis veikęs vedinas geriausių ketinimų „Ši ataskaita turėtų atmesti kaltinimus nesąžiningumu, melu ar apgavyste“, – pažymima T.Blairo tarnybos paskelbtame pareiškime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min