-50% metinei prenumeratai. 15 dienos proga!
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Irako parlamentas renkasi balsuoti dėl JAV pajėgų pašalinimo po Q.Soleimani nužudymo

Irako parlamentas sekmadienį turėtų balsuoti dėl JAV karių pašalinimo iš karinių bazių, kurioms grasina proiranietiškos grupuotės po to, kai per amerikiečių surengtą ataką buvo likviduoti Irano ir Irako kariniai vadai.
Procesija
Procesija / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vėlų šeštadienio vakarą raketomis buvo apšaudyta Bagdado dalis, kurioje yra JAV ambasada, bei aviacijos bazė į šiaurę nuo sostinės, kur yra dislokuoti amerikiečių kariai. Tai paskatino JAV prezidentą Donaldą Trumpą pagrasinti smogti 52 objektams Irane.

Beveik sinchroniškai įvykdytos atakos, rodos, yra pirmasis atsakas į žadėtą kerštą už JAV bepiločio ataką, per kurią žuvo Irano majoras generolas Qasemas Soleimani ir Irako grupuotės „Hashed al Shaabi“ vadovo pavaduotojas Abu Mahdi al Muhandisas.

Nors niekas neprisiėmė atsakomybės už šeštadienio atakas Bagdade, netrukus po jų Irako „Hashed al Shaabi“ karinio tinklo radikali proiranietiška atšaka paragino irakiečius atsitraukti nuo JAV pajėgų.

„Prašome saugumo pajėgų šalyje atsitraukti mažiausiai 1 000 metrų nuo JAV bazių nuo sekmadienio 17 val. vietos laiku (16 val. Lietuvos laiku)“, – nurodė „Kataeb Hizbollah“ atšaka.

Šis terminas sutampa su Irako parlamento sesija, kurios metu, kaip siekia „Hashed al Shaabi“, turėtų būti balsuojama dėl JAV pajėgų pašalinimo.

Šiuo metu keliose bazėse Irake yra dislokuota apie 5 200 amerikiečių karių, kurie apmoko vietos pajėgas, teikia joms paramą ir užtikrina, kad nebeatsikurtų džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

Amerikiečių kariai yra šalyje dislokuoti kaip platesnės tarptautinės koalicijos dalis. Tarptautines pajėgas Irako vyriausybė pasikvietė 2014 metais, kad šios padėtų Irako teritorijoje kovoti su IS.

„Hashed al Shaabi“, kurios šiitų dominuojamos frakcijos palaiko artimus santykius su Iranu, jau kelis mėnesius griežtai pasisako prieš amerikiečių karių buvimą. Šios grupuotės radikalūs nariai ir politinis sparnas – „Fatah“ blokas – ragina parlamentą atšaukti kvietimą amerikiečių pajėgoms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius