2021-07-16 18:06

Irako premjeras: sulaikyti asmenys, įtariami džihadizmo eksperto H.al Hashemi nužudymu

Irako premjeras Mustafa al Kadhemi penktadienį pranešė, kad buvo sulaikyti asmenys, įtariami daugiau kaip prieš metus nužudę garsų džihadizmo ekspertą Hishamą al Hashemi.
Hishamas al Hashemi
Hishamas al Hashemi / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Irakas Nužudymas

„Pažadėjome sugauti... (H. al Hashemi) žudikus“, – tviteryje arabų, anglų ir kurdų kalbomis parašė premjeras. – Išpildėme šį pažadą.“

H. al Hashemi pernai liepą buvo pašautas prie savo namų Bagdade ir netrukus ligoninėje mirė.

Jis buvo autoritetingas sunitų džihadistų grupių, įskaitant „Islamo valstybę“ (IS), ekspertas, bet su juo žiniasklaida ir užsienio vyriausybės dažnai konsultuodavosi ir dėl Irako vidaus politikos bei šiitų ginkluotų grupuočių.

Jis palaikė šiltus santykius su svarbiausiais sprendimų priėmėjais, tarp jų prezidentu Barhamu Salehu, bet juo taip pat pasitikėjo konkuruojančios partijos ir ginkluotos grupės, kurioms jis tarpininkaudavo.

Bagdade užaugęs H. al Hashemi išleido kelias knygas apie džihadizmą, o vėliau dirbo su garsiais strateginių studijų centrais, įskaitant „Chatham House“ Londone ir „Center for Global Policy“ Vašingtone.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą