-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Irako saugumo pajėgos išvaikė protestuotojus sostinėje ir pietiniuose miestuose

Irako saugumo pajėgos šeštadienį išvaikė prieš vyriausybę protestuojančius demonstrantus iš gatvių ir aikščių Bagdade bei pietiniuose miestuose, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai.
Irake tęsiasi protestai.
Irake tęsiasi protestai. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Irakas Bagdadas

Protestuotojai baiminasi, kad jų ilgai besitęsianti kampanija gali būti prievarta nuslopinta.

Ankstesnę dieną populistas politikas Moqtada Sadras organizavo atskirą masinę demonstraciją, per kurią buvo reikalaujama, kad JAV pajėgos būtų išvestos iš Irako. Vėliau jis paskelbė neberemsiantis atskiro, jaunimo dominuojamo protestų judėjimo, reikalaujančio didelio masto reformų.

Po šio pareiškimo praėjus kelioms valandoms saugumo pajėgos šturmavo protestų stovyklą pietiniame Basros uostamiestyje ir išvaikė aktyvistus, nurodė vienas AFP korespondentas.

Protestuotojų palapinės buvo sudegintos, o savivaldybės darbuotojai vėliau buvo matomi valantys apdegusias liekanas, kad aikštė būtų iš naujo atidaryta.

Daug demonstrantų buvo pastebėti ardantys palapines Hilos, Divanijos, Kuto ir Amaros miestuose.

Sostinėje saugumo pajėgos išvijo sėdimųjų protestų dalyvius iš Tajarano aikštės, Mohammado Qasimo plento ir Ahraro tilto, nurodė Bagdado kariuomenės vadovybė.

Vienas šaltinis sveikatos apsaugos tarnybose sakė, kad šeši protestuotojai buvo sužeisti.

Demonstrantai nuo pirmadienio blokavo Tajarano aikštę ir Mohammado Qasimo kelią Bagdado rytinėje dalyje, mėgindami spausti vyriausybę imtis seniai laukiamų reformų.

Ahraro tiltas, jungiantis Bagdado rytinius rajonus su vakariniais, kuriuose įsikūrę vyriausybės institucijų pastatai ir ambasados, pastaraisiais mėnesiais buvo iš dalies užimtas protestuotojų.

Protestuotojai Tahriro (Išsivadavimo) aikštėje, pagrindiniame demonstracijų židinyje, sakė AFP šeštadienį girdėję šaudymą ir leidžiamus dūminius užtaisus, policijai mėginant juos išstumti.

Saugumo pajėgos šios aikštės nešturmavo. Vienas policijos šaltinis sakė AFP, kad tokių planų kol kas nėra.

Protestuotojai seniai baiminosi, kad netekę M.Sadro palaikymo praras politinę priedangą.

Buvęs kovotojas M.Sadras, tapęs pamokslininku, yra pagarsėjęs gebėjimu staigiai keisti savo politines pažiūras.

Jis parėmė protestus tuojau po jų pradžios spalį ir ragino vyriausybę atsistatydinti, nors jis pats kontroliuoja parlamento didžiausią bloką ir kai kuriuos svarbius ministrų portfelius.

Penktadienį tūkstančiai M.Sadro šalininkų buvo susirinkę Bagdade, kai jis paragino surengti mitingą ir pareikalauti, kad iš Irako būtų išsiųstas amerikiečių kontingentas, turintis 5 200 karių. Įtampa tarp Irako ir Vašingtono padidėjo šį mėnesį amerikiečiams surengus Bagdade drono smūgį, per kurį žuvo įtakingi Irako ir Irano sukarintų pajėgų vadai.

Pats M. Sadras demonstracijoje nedalyvavo, bet vėlai penktadienį per „Twitter“ pagyrė didelį protestuotojų skaičių ir pareiškė, kad atsiriboja nuo reformų reikalaujančių protestuotojų stovyklos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius