Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 5d. 17:39

Iranas atakuos bet kurią šalį, iš kurios teritorijos jam bus smogtas smūgis

Protestuotojas, laikantis plakatą, kuris ragina nekariauti su Iranu
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojas, laikantis plakatą, kuris ragina nekariauti su Iranu

Iranas atakuos bet kurią šalį, kurios teritoriją „priešas“ panaudos agresijai prieš jį, praneša sekmadienį agentūra „Fars“, remdamasi Islamo revoliucijos sargybinių korpuso vado pavaduotoju Hoseinu Salami.

„Bet kuri vieta, priešo naudojama priešiškoms operacijoms prieš Iraną rengti, susilauks mūsų atsakomosios agresijos“, – sakė H.Salami.

Šiuo metu Persijos įlankoje JAV turi kelias stambias aviacijos, karines jūrų ir sausumos kariuomenės bazes – Kuveite, Bahreine, Katare, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Omane.

Kaip jau pranešta, bazėse Kuveite yra dvi Amerikos armijos ir viena sraigtasparnių brigados, kurios turi 15 tūkst. karių. Pentagonas taip pat turi regione 2 tūkst. ekspedicinį jūrų pėstininkų batalioną bei amfibijų ir sraigtasparnių turinčių desantinių laivų grupę.

Manoma, kad kovo ir balandžio mėnesiais Persijos įlankos rajone ir į rytus nuo Ormūzo sąsiaurio bus sutelktos ne mažiau kaip keturios JAV jūrų pajėgų ir Prancūzijos, kuri nusiųs ten savo atominį lėktuvnešį „Charles de Gaulle“, desantinių lėktuvnešių smogiamosios grupės.

Šiuo metu Persijos įlankoje yra Amerikos lėktuvnešis „Abraham Lincoln“. Jį lydi raketinis kreiseris ir du JAV KJP eskadriniai minininkai ir po vieną Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos KJP laivą.

Tuo tarpu į rytus nuo Ormūzo sąsiaurio – šiaurinėje Arabijos jūros dalyje, skalaujančioje Irano pietrytinę pakrantę, yra JAV KJP lėktuvnešių smogiamoji grupė su atominiu lėktuvnešiu „Carl Winston“ priešakyje.

„Bet kuri vieta, priešo naudojama priešiškoms operacijoms prieš Iraną rengti, susilauks mūsų atsakomosios agresijos“, – sakė H.Salami.

Kovą į Persijos įlankos rajoną išplauks dar viena JAV aviacijos smogiamoji grupė , vadovaujama atominio lėktuvnešio „Enterprise“. Manoma, kad ji atvyks į regioną maždaug balandį. Į grupę, kuri bazuojasi Norfolke Virdžinijos valstijoje, taip pat įeis raketinis kreiseris ir trys raketiniai eskadriniai minininkai.

Šiuo metu „Enterprise“ dalyvauja didžiausiuose pastaruoju laiku JAV KJP kariniuose mokymuose ties rytine šalies pakrante.

Kariniuose mokymuose „Narsus aligatorius-2012“ („Bold Alligator-2012“) dalyvauja 25 laivai ir 20 tūkst. jūreivių ir jūrų pėstininkų, kurių dalis išsilaipins į krantą per didelę desanto operaciją.

Kariniuose mokymuose taip pat yra laivų, aviacijos ir stebėtojų iš 12 šalių. Prancūzijai atstovauja desantinis laivas „Mistral“, kuris drauge su Amerikos laivais tobulina jūros pėstininkų desanto išsilaipinimą.

Gali būti, kad jis, taip pat kaip lėktuvnešis „Enterprise“, plauks į Persijos įlanką.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min