Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 16, 15:09

Iranas gali atidėti mirties bausmę Švedijos pilietybę turinčiam mokslininkui A.Djalali

Iranas gali atidėti vėliau šį mėnesį numatytą myriop nuteisto mokslininko Ahmadrezos Djalali egzekuciją, pirmadienį pranešė šiitiškos respublikos Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai.
Protestas Irane
Protestas Irane / AFP/ „Scanpix“ nuotr.

Naujienų agentūra ISNA anksčiau šį mėnesį pranešė, kad mirties bausmė Irano ir Švedijos pilietybes turinčiam A. Djalali bus įvykdyta gegužės 21 dieną.

2017 metais mokslininkas buvo nuteistas myriop už šnipinėjimą Izraeliui.

„Nuosprendis ponui A. Djalali yra galutinis, kaip paskelbė teisminės institucijos“, – žurnalistams sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Saeedas Khatibzadeh (Saidas Chatibzada).

Paklaustas, ar A. Djalali ir jo advokatai prašė peržiūrėti nuosprendį, S. Khatibzadeh atsakė: „Jie paprašė pakeisti egzekucijos datą.“

„Tai svarstoma... Teisminės institucijos, žinoma, imsis tolesnių veiksmų“, – sakė jis.

Europos Sąjungos pasiuntinys Enrique Mora, praėjusią savaitę atvykęs į Iraną derybų dėl 2015 metais sudarytos branduolinės sutarties atgaivinimo, paragino šiitišką respubliką „humanitariniais sumetimais“ paleisti į laisvę A.Djalali.

„Noriu pabrėžti, kad Teherane akcentavau būtinybę atšaukti #AhmadrezaDjalali egzekuciją ir paprašiau paleisti jį dėl humanitarinių priežasčių“, – parašė E.Mora socialiniame tinkle „Twitter“ po penktadienį pasibaigusio dviejų dienų vizito.

Stokholme gyvenęs ir Karolio medicinos institute dirbęs A.Djalali buvo suimtas per viešnagę Teherane 2016 metų balandį.

Kitais metais jis buvo nuteistas myriop dėl kaltinimų perdavus Izraelio žvalgybos agentūrai „Mossad“ informacijos apie du Irano branduolinės programos mokslininkus, kurie vėliau buvo nužudyti.

Švedija 2018 metų vasarį suteikė Irane kalinamam A.Djalali pilietybę.

2021 metų kovą Jungtinių Tautų žmogaus teisių ekspertai paragino Iraną paleisti mokslininką, teigdami, kad jis yra „arti mirties“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min