Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iranas neatmeta galimybės pulti pirmas

Išbandyta Irano ekspertų sukurta „Ghader“ raketa
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Išbandyta Irano ekspertų sukurta „Ghader“ raketa
Šaltinis: 15min
0
A A

Aukštas Irano armijos karininkas pareiškė, kad šalis imsis prevencinio puolimo prieš savo priešus, jei pajus grėsmę savo nacionaliniams interesams, praneša BBC.

Irano ginkluotųjų pajėgų vado pavaduotojas Mohammadas Hejazi tokiomis mintimis pasidalino su Irano naujienų agentūra „Fars“.

Šalis patiria vis augantį tarptautinį spaudimą dėl vykdomos prieštaringai vertinamos branduolinės programos.

Pirmadienį Iranas paskelbė apie naujus karinius mokymus šalies pietuose, skirtus apsaugoti branduolinės programos vykdymo vietas.

Jei pajusime, jog priešas kelia grėsmę Irano nacionaliniams interesams, veiksime nelaukdami, kol jie žengs pirmą žingsnį

„Dabar mūsų strategija tokia, kad jei pajusime, jog priešas kelia grėsmę Irano nacionaliniams interesams, veiksime nelaukdami, kol jie žengs pirmą žingsnį“, – sakė M.Hejazi.

Pasak BBC korespondento Irane, šalies kariuomenės ir politikos vadovai dažnai pabrėžia, kad sugebėtų įveikti šalies priešus, jei tik iškiltų būtinybė.

Jų komentarus atidžiai seka žvalgybininkai, siekiantys išsiaiškinti, kokie yra Irano kariniai pajėgumai ir siekiai.

Iranas atkakliai tvirtina, kad jo vykdoma urano sodrinimo programa yra taiki, tačiau Vakarų šalys įtaria, kad Teheranas ketina gamintis ginklus.

Izraelis ir JAV neatmeta galimybės imtis karinių veiksmų, jei sankcijos ir diplomatija nesugebės suvaldyti Irano branduolinių ambicijų.

Pastarosiomis savaitėmis girdėjosi vis daugiau spėliojimų, kad Izraelis gali užpulti Irano branduolinę infrastruktūrą.

Praeitą savaitę JAV Gynybinės žvalgybos agentūros direktorius generolas leitenantas Ronaldas Burgessas Kongresui paliudijo, kad Iranas, jei būtų užpultas, gali paleisti raketas, tačiau vargu ar pats tikslingai pradėtų ar provokuotų konfliktą.

Pirmadienį JT Tarptautinės atominės energetikos agentūros inspektoriai pradėjo dar vienerias derybas Teherane – jau antras per tris savaites.

Jie teigia norintys gauti Irano garantijas dėl „galimo karinio matmens“, susijusio su branduoline programa.

Pernai metų gale Iranas vykdė dešimties dienų karines pratybas netoli Hormuzo sąsiaurio Persijos įlankoje.

Iranas pagrasino užblokuoti sąsiaurį, pro kurį plukdoma 20 procentų pasaulio naftos eksporto, jei Vakarai imsis veiksmų prieš jo branduolinius planus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min