Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Iranas pristatė pirmąjį savo sukonstruotą naikintuvą

Teherane vykstančioje gynybos pramonės parodoje Iranas antradienį pademonstravo savo pirmąjį šalyje sukurtą naikintuvą.
Irano vėliava
Irano vėliava / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Valstybinės televizijos reportaže matyti prezidentas Hassanas Rouhani, sėdintis naujojo lėktuvo „Kowsar“ kabinoje, apsilankęs Nacionalinėje gynybos pramonės parodoje.

Kaip nurodo naujienų agentūra „Tasnim“, šis 4-osios kartos naikintuvas pasižumi „pažangia aviacijos elektronika“ ir turi universalų radarą. Agentūra pridūrė, kad šis lėktuvas yra „100 proc. tėvyninės gamybos“.

Valstybinė televizija paskelbė, kad lėktuvo bandymai jau sėkmingai atlikti. Naikintuvas buvo parodytas ant oro uosto tako, laukiantis leidimo pradėti pirmąjį viešą parodomąjį skrydį.

Apie šį lėktuvą pirmąkart buvo viešai paskelbta šeštadienį – gynybos ministras Amiras Hatami sakė, kad orlaivis bus pristatytas trečiadienį.

Jis neatskleidė jokios išsamesnės informacijos apie šį projektą ir sutelkė dėmesį į Irano pastangas pagerinti savo priešraketinę gynybą.

A.Hatami sakė, kad gynybos programą skatina plėtoti patirtis, įgyta per raketų atakas, patirtas Irano 9-ame dešimtmetyje per aštuonerius metus trukusį karą su Iraku, taip pat Izraelio ir JAV kartojami grasinimai, kad santykiuose su šiitiška respublika neatmestinos jokios priemonės.

„Per (Irano ir Irako) karą pasimokėme, kad negalime kliautis niekuo, išskyrus save. Mūsų ištekliai riboti, tad esame įsipareigoję užtikrinti saugumą mažiausia kaina“, – ministras sakė interviu televizijai.

Irano varžovėms regione Jungtinės Valstijos yra pardavusios ginkluotės už milijardus dolerių, bet reikalavo, kad Teheranas apribotų savo gynybos programas. Vašingtonas šiuo metu ruošiasi atnaujinti skaudžias sankcijas, kad priverstų Teheraną nusileisti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius