Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Iranas: Q.Soleimani žudikai „nebus saugūs pasaulyje“

Irano teismų sistemos vadovas penktadienį perspėjo, kad generolo Qasemo Soleimani žudikai „nebus saugūs pasaulyje“, šiitiškai respublikai minint itin įtakingo kariškio žūties per JAV drono ataką Irake pirmąsias metines.
Irakas
Iranas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Per renginį Q.Soleimani atminti Teherane kalbėjęs Ebrahimas Raisi sakė, kad net ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas, įsakęs surengti šį smūgį, nėra „apsaugotas nuo teisingumo“.

Q.Soleimani žuvo pernai sausio 3-iąją per JAV drono paleistų raketų smūgį Bagdado oro uoste. Ši ataka smarkiai padidino įtampą tarp dešimtmečius nesutariančių Jungtinių Valstijų ir Irano.

„Jie sulauks griežto keršto. Kas buvo iki šiol – tebuvo menkniekis“, – per susitikimą Teherano universitete kalbėjo E.Raisi.

„Nemanykite, kad toks žmogus kaip Amerikos prezidentas, pasirodęs esąs žudikas arba įsakęs nužudyti, gali būti apsaugotas nuo teisingumo vykdymo. Niekada“, – pabrėžė teismų sistemos vadovas.

„Atlikusieji vaidmenį šiame nužudyme ir nusikaltime nebus saugūs pasaulyje“, – pridūrė jis.

Atminimo renginyje dalyvavo Irano pareigūnų, o tarp sakiusių kalbas buvo Teheraną palaikančių regiono šalių ir grupių atstovų – iš Sirijos, Irako, Libano ir Jemeno.

Ateinančiomis dienomis atskiras atminimo renginys įvyks Kermane – Q.Soleimani gimtajame mieste, kur jis yra palaidotas.

Q.Soleimani vadovavo Kudso (Jeruzalės) pajėgoms – Islamo revoliucinės gvardijos korpuso padaliniui, atsakingam už operacijas užsienyje.

Aukščiausi Irano pareigūnai, įskaitant aukščiausiąjį lyderį ajatolą Ali Khamenei, jau anksčiau yra sakę, kad visų, susijusių su generolo nužudymu, laukia atpildas.

Praėjus kelioms dienoms po Q.Soleimani nužudymo Iranas paleido raketų salvę į Irako bazes, kuriose laikoma JAV ir kitų koalicijos karių. Vis dėlto D.Trumpas tąsyk susilaikė nuo tolesnio karinio atsako.

Irano vadovybė šiuos smūgius vadino „antausiu“ ir žadėjo „rūstų kerštą“.

Q.Soleimani įpėdinis Esmailas Qaani per penktadienio renginį perspėjo, kad atsakas gali laukti bet kur.

„Netgi gali nutikti, kad jūsų namuose (Jungtinėse Valstijose) bus žmonių, atsakysiančių į jūsų nusikaltimą“, – pabrėžė jis.

Įtampa tarp Vašingtono ir Teherano didėjo nuo 2018 metų, kai D.Trumpas vienašališkai išvedė JAV iš galingųjų valstybių susitarimo su Iranu dėl jo branduolinės programos. JAV administracija taip pat grąžino Iranui skaudžias ekonomines sankcijas.

Nuo 2019 metų birželio šalys dukart atrodė priartėjusios prie karo slenksčio, ypač po Q.Soleimani nužudymo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius