Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Iranas „užkerta sau pačiam kelią“ dėl susitarimo branduoliniu klausimu, sako JAV

JAV šeštadienį nurodė, jog Iranas „užkerta sau pačiam kelią“, primesdamas ultimatumą pasaulio valstybėms, kad šios priimtų jo susitarimo branduoliniu klausimu versiją.
 Irano prezidentas Mahmoudas Ahnadinejadas.
Irano prezidentas Mahmoudas Ahnadinejadas. / „Scanpix“ nuotr.

JAV nacionalinio saugumo tarybos atstovas Mike'as Hammeris numodamas ranka į Irano reikalavimus sakė, kad pakanka dabartinio Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) pasiūlymo, kuris Teheranui jau yra pateiktas.

„TATENA turi subalansuotą pasiūlymą, ... kuris patenkintų paties Irano pageidavimą dėl kuro, ir ... tarptautinės bendrijos paramą“, – sakė M.Hammeris.

„Jei prieigos prie kuro gavimas yra Irano tikslas, tai nėra absoliučiai jokios priežasties, kodėl dabartinis pasiūlymas, kurį Iranas iš principo priėmė Ženevoje, (turėtų būti) nepakankamas. Irano vyriausybė užkerta sau pačiai kelią“.

TATENA pasiūlė Iranui gabenti daugumą savo silpnai sodrinto urano į Rusiją ir Prancūziją, kur jis būtų perdirbamas į branduolinį kurą mokslinių tyrimų reaktoriui.

Teheranas nepaisė gruodžio 31-osios termino, iki kurio turėjo sutikti su šiuo pasiūlymu, ir dabar gali sulaukti naujų Jungtinių Tautų sankcijų.

Tačiau antradienį Iranas sakė, jog yra pasirengęs užsienyje keisti savo silpnai sodrintą uraną į branduolinį kurą, ir reikalavo, kad tokie mainai vyktų pakopomis. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius