Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Iranas žada keršyti, jeigu D.Trumpas nebus teisiamas dėl Q.Soleimani nužudymo

Irano prezidentas Ebrahimas Raisi pažadėjo atkeršyti Donaldui Trumpui, nebent buvęs JAV prezidentas būtų teisiamas dėl Qassemo Soleimani nužudymo. Tai jis pareiškė Teheranui minint įtakingo Irano generolo mirties metines.
Irano vėliava
Irano vėliava / 123RF.com nuotr.

Šiitiška respublika ir jos sąjungininkės Vidurio Rytuose surengė emocingas ceremonijas Q.Soleimani ir drauge su juo per JAV drono ataką Bagdado oro uoste 2020 metų sausio 3 dieną žuvusio leitenanto atminimui paminėti.

Iranui minint šią liūdną datą aršiausi Teherano priešininkai sulaukė dronų ir programišių atakų. JAV vadovaujama koalicija Irake virš Bagdado oro uosto perėmė du ginkluotus bepiločius orlaivius, o dviejų Izraelio stambių leidinių svetaines atakavo programišiai.

Q.Soleimani vadovavo Kudso (Jeruzalės) pajėgoms – Islamo revoliucinės gvardijos korpuso padaliniui, atsakingam už operacijas užsienyje. Jis palaikė ryšius su ginkluotomis grupėmis Irake, Libane, Palestiniečių teritorijose, Sirijoje ir Jemene.

„Agresorius ir pagrindinis žudikas, tuometinis JAV prezidentas, turi sulaukti teisingumo ir atpildo“ kartu su buvusiu JAV valstybės sekretoriumi Mike'u Pompeo „ir kitais nusikaltėliais“, – pareiškė E.Raisi, kreipdamasis į susirinkusiuosius Teherano didžiausiuose maldos namuose.

„Priešingu atveju, pasakysiu visiems JAV lyderiams, kad be jokios abejonės, iš musulmonų tautos rankovės išlįs keršto ranka“, – sakė jis.

Prezidentaujant D.Trumpui JAV pasitraukė iš istorinės Irano branduolinės sutarties sutarties, sugrąžino skausmingas sankcijas režimui ir nurodė įvykdyti minėtą operaciją, dėl kurios šalys atsidūrė prie tiesioginės karinės konfrontacijos slenksčio.

Tuo metu Vašingtonas sakė, kad Q.Soleimani planavo operaciją prieš JAV karius Irake – šalyje, kuri jau ilgą laiką blaškosi tarp savo pagrindinių sąjungininkų Vašingtono ir Teherano priešingų reikalavimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius