Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Irane opozicijos atstovai susirėmė su policija

Irane Komo mieste, per didžiojo ajatolos Hosseino Ali Montazeri laidotuves, buvo opozicijos šalininkų ir policijos susirėmimų. Pasak jo sūnaus – Saido Montazeri, po laidotuvių ceremonijos saugumo pajėgos apsupo jo tėvo namą, pranešama BBC tinklalapyje.
Hosseino Ali Montazeri laidotuvės
Hosseino Ali Montazeri laidotuvės / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Iranas

Opozicijos tinklalapiai praneša, kad šimtai tūkstančių laidotuvių dalyvių pasipylė į Komo gatves. Daugelis skandavo šūkius, vyravo žalia Irano opozicijos spalva, o laidotuvių procesija virto masiniu prieš vyriausybę nukreiptu mitingu.

Laidotuvių dalyviai skandavo šūkius – „Diktatoriau, Montazeri veikla bus tęsiama“ ir „Montazeri nemirė, mirė vyriausybė“, pranešama opozicijos tinklalapyje Rahesabz.net.

Irano opozicijos lyderiai Mir Hosseinas Mousavi ir Mehdi Karroubi pirmadienį paskelbė gedulą ir ragino savo šalininkus dalyvauti H.A.Montazeri laidotuvėse.

H.A.Montazeri buvo vienas 1979–ųjų islamo revoliucijos architektų, o vienu metu net buvo laikomas revoliucijos „tėvo“ ajatolos Ruhollah Khomeini įpėdiniu, bet susipyko su dabartine šalies vadovybe ir kelerius metus gyveno namų arešto sąlygomis.  Šis 87 metų musulmonų dvasininkas mirė šeštadienį.

Jis buvo vienas pačių aktyviausių Irano aukščiausio dvasinio lyderio ajatolos Ali Khamenei ir šalies prezidento Mahmoudo Ahmadinejado kritikų. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius