Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 6d. 20:18

Irane suimta amerikietė su „šnipinėjimo įranga dantyse“

Dantų menas
J.Prunskaitės nuotr. / Asociatyvinė nuotr.: dantų menas

Irano pareigūnai suėmė į šalį iš Armėnijos mėginusią patekti amerikietę su „žvalgybine įranga dantyse“ ir apkaltino ją šnipinėjimu, ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „Fars“.

„Maždaug prieš savaitę muitinės pareigūnai Norduze, Rytų Azerbaidžano provincijoje, suėmė amerikiečių šnipę, vardu Hal Talayan (Hal Talajan)“, – skelbė „Fars“, cituodama neįvardintą šaltinį.
„55–erių amerikietė buvo areštuota, kai be vizos pateko į Iraną. Dantyse ji turėjo šnipinėjimo įrangą“, – sakoma pranešime.

„Suimta amerikiečių šnipė sakė, kad armėnų saugumo pajėgos ją nužudys, jei Iranas ją perduos“, – skelbiama jame.

Apie suėmimą, apie kurį neįvardindama šaltinių trečiadienį pirmoji pranešė mažai žinoma interneto svetainė nasimonline.ir, daugiau informacijos nepateikiama. Ketvirtadienį šią oficialių šaltinių nepatvirtintą informaciją skelbė jau keli Irano laikraščiai.

Jei pranešimas pasitvirtins, tai bus jau ketvirtas šnipinėjimu įtartų JAV piliečių suėmimas Irane.
Trys amerikiečių turistai – 32 metų Sarah Shourd, 28 metų Shane'as Baueris ir to paties amžiaus Joshas Fattalas – buvo suimti 2009 metų liepos 31 dieną, kai keliaudami kalnais perėjo sieną iš kaimyninio Irako.

Nors vėliau S.Shourd dėl humanitarinių priežasčių buvo paleista, Irano valdžia jos bylos nenutraukė ir vasario 6 dieną turėtų įvykti keliautojų trejeto teismas.

Teismo data sutampa su 1979 metų Islamo revoliucijos Irane minėjimu, kuris tradiciškai pasižymi antiamerikietiška retorika.

Irano pareigūnai nuo spalio laiko suėmę du vokiečių žurnalistus, kurie ėmė interviu iš mirti užmėtant akmenimis nuteistos moters sūnaus.

Pasak Irano pareigūnų, vokiečių žurnalistai į šalį atvyko su turistinėmis vizomis ir susitiko su myriop pasmerktos Sakineh Mohammadi Ashtiani's šeima, be reikiamos žurnalistų akreditacijos „pasiskelbę reporteriais“.  

Temos: 1 Iranas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min