TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Iranietis bando iš Lenkijos išsireikalauti 6 mln. zlotų

Areštinė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Areštinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš Irano kilęs Didžiosios Britanijos pilietis Ali Asgharas Manzarpouras dvejus metus praleido Lenkijos kalėjime ir dabar bando iš šios šalies prisiteisti 6 mln. zlotų (4,89 mln. Lt). Jis buvo sulaikytas 2005 metais reikalaujant JAV. Amerikiečiai jį kaltino sulaužius prekybos embargą su Iranu, bet 2008 metais Lenkijos teismas nesutiko jo išduoti Amerikai, rašo gazeta.pl.

Varšuvos prokuratūra mano, kad vyrui nepriklauso joks žalos atlyginimas iš Lenkijos, to reikalauti jis turėtų iš JAV.

Varšuvos apylinkės teisme pirmadienį buvo organizuota telekonferencija su Teheranu, kurioje dalyvavo pats A.A.Manzarpouras. Jo teigimu, sulaikymas Varšuvoje 2005 metų vasarį jam atnešė per 900 mln. dolerių nuostolių, kadangi jam nepavyko sudaryti sandėrio dėl lėktuvų „Mewa“ technologinės linijos įsigijimo. 

JAV tarnybų nurodymu verslininką Varšuvoje sulaikė Lenkijos antiteroristinių operacijų dalinys. Vyras, pagal JAV išduotą tarptautinį arešto orderį, pažeidė prekybos su Iranu embargą. Lenkijos žiniasklaida tuomet pranešė apie sulaikytą „Irano šnipą“.

Vyras, pagal JAV išduotą tarptautinį arešto orderį, pažeidė prekybos su Iranu embargą. Lenkijos žiniasklaida tuomet pranešė apie sulaikytą „Irano šnipą“.

Iranietis 2004 metais iš JAV į Didžiąją Britaniją eksportavo lėktuvą „Berkut“, kurį vėliau išsiuntė į Iraną. JAV pareigūnai teigia, kad tai jis padarė be reikalingų leidimų. Amerikoje jam grėsė iki 50 metų kalėjimo ir 250 tūkst. dolerių bauda.

Varšuvos teisme vyras įrodinėjo, kad nepažeidė jokių Europos Sąjungos ar tarptautinių taisyklių. Esą „Berkut“ lėktuvas nebuvęs karinis ir jis turėjo leidimą tą orlaivį išsiųsti iš Didžiosios Britanijos į Iraną. Anot A.A.Manzarpouro, tai politinis reikalas, nes esą JAV tikėjosi, kad joms palanki Lenkija nepaisys žmogaus teisių ir jį išduos.

Byla teisme buvo nagrinėjama kelerius metus, tačiau galų gale nuspręsta, kad iranietis negali būti išduotas JAV.

2009 metais A.A.Manzarpouras pateikė ieškinį reikalaudamas atlyginti jam padarytą žalą ir tai esą turi padaryti Lenkija. Dėl arešto jis esą prarado galimybę sudaryti sutartį, o tai jam atnešė 900 tūkst. dolerių nuostolių.

Prokurorai įsitikinę, kad žalą iraniečiui turėtų kompensuoti JAV, kadangi tai Amerika išdavė jam arešto orderį.

Iranietis tvirtina, kad Lenkijos kalėjime jo psichologinė būklė buvusi labai bloga, nes po straipsnių spaudoje apie jį kaip šnipą visi jį laikė teroristu. Todėl jis buvo verčiamas kitų kalinių akivaizdoje visiškai nusirengti, o jo kameros draugas buvęs labai nestabilus.

Varšuvos teismas toliau klausyti A.A.Manzarpouro parodymus ketina baigti klausyti balandžio 15 dieną.

Prokurorai įsitikinę, kad žalą iraniečiui turėtų kompensuoti JAV, kadangi tai Amerika išdavė jam arešto orderį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Lenkija Iranas
Parašykite atsiliepimą apie 15min