15min be reklamos
2023 02 02, 11:43

Irano pasiuntinys Jungtinėse Tautose: Izraelis atsakingas už dronų ataką

Irano pasiuntinys Jungtinėse Tautose pareiškė, kad jo šalies aršus priešas Izraelis yra atsakingas už dronų ataką prieš Gynybos ministerijos objektą centrinėje Isfahano provincijoje, ketvirtadienį pranešė iraniečių žiniasklaida.
Irano pasiuntinys Jungtinėse Tautose Amiras Saeidas Iravanis
Irano pasiuntinys Jungtinėse Tautose Amiras Saeidas Iravanis / „Reuters“/„Scanpix“

„Preliminarūs tyrimai rodo, kad sionistinis režimas (Izraelis) yra atsakingas už teroristinį išpuolį Gynybos ministerijos dirbtuvių komplekse“, – naujienų agentūra ISNA citavo Amirą Saeidą Iravani laiške Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui Antonio Guterresui.

A.S.Iravani nepateikė išsamesnės informacijos apie tyrimus, tačiau paminėjo nesenus atvejus, kai Izraelio pareigūnai grasino atakuoti Irano infrastruktūrą.

Jis paragino JT Saugumo Tarybą „pasmerkti agresyvius sionistinės valdžios pareiškimus ir pareikalauti, kad šis režimas laikytųsi tarptautinių įstatymų ir nutrauktų savo pavojingas programas bei destruktyvią veiklą regione“.

Irano valdžios institucijos pranešė apie nesėkminga pavadintą dronų ataką vėlai šeštadienį, kurios taikinys buvo Gynybos ministerijos „dirbtuvių kompleksas“ centrinėje Isfahano provincijoje.

Priešlėktuvinė sistema sunaikino vieną droną, o kiti du sprogo, nurodė Gynybos ministerija ir pridūrė, kad nukentėjusiųjų nebuvo, o objektas nukentėjo nežymiai.

Iranas jau daug metų dalyvauja šešėliniame kare su Izraeliu. Jis kaltina žydų valstybę, kad ši kartu su Jungtinėmis Valstijomis rengia sabotažo išpuolius ir žmogžudystes, nukreiptas prieš jo branduolinę programą.

„Iranas pasilieka teisėtą ir prigimtinę teisę ginti savo nacionalinį saugumą ir ryžtingai reaguoti į bet kokią sionistinio režimo grėsmę ar neteisėtus veiksmus visur ir visada, kur ir kada mano esant būtina“, – sakė A.S.Iravani.

Irano naujienų agentūra „Nour“, laikoma artima Aukščiausiajai nacionalinio saugumo tarybai, trečiadienį apkaltino Irake įsikūrusias kurdų grupuotes prisidėjus prie išpuolio.

Ji kaltino kurdų grupuotes, kad dronų dalis ir sprogstamąsias medžiagas į Iraną įvežė „užsienio saugumo tarnybos nurodymu“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie 15min