Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Irano prezidentas Hassanas Rouhani kritikuojamas dėl vyriausybės, sudarytos tik iš vyrų

Hassanas Rouhani
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Hassanas Rouhani kritikuojamas dėl vyriausybės, sudarytos tik iš vyrų
Šaltinis: BNS
0
A A

Irano prezidentas Hassanas Rouhanis antradienį pateikė naujų ministrų sąrašą ir iš karto susilaukė reformistų kritikos dėl moterų bei jaunų žmonių stokos.

Ministrų sąraše, kurį dar turi patvirtinti parlamentas, taip pat trūksta mažumų atstovų, o vidutinis amžius, lyginant su H.Rouhanio pirma kadencija, netgi išaugo.

„Moterų ministrių stoka rodo, kad nejudame pirmyn“, – nutekėjus žiniai apie H.Rouhanio ministrų sąrašą, „Etamad“ kasdieninėje, po žinių rodomoje, programoje sakė Shahindokht Mowlaverdi, kadenciją baigianti moterų reikalų viceprezidentė.

Socialiniuose tinkluose daugelis žmonių rašė, kad 68 metų H.Rouhanis, nuosaikių pažiūrų dvasininkas, perrinktas gegužę su reformistų parama, nesilaiko savo kampanijos pažadų padidinti įvairovę.

M.Karroubis: „Siūlant kabineto narius, mažai atsižvelgtą į žmonių nuomonę, išreikštą per pastaruosius dvejus rinkimus.“

„Siūlant kabineto narius, mažai atsižvelgtą į žmonių nuomonę, išreikštą per pastaruosius dvejus rinkimus“, – „Twitter“ rašė įkalinto opozicijos lyderio Mehdi Karroubio sūnus Mohammadas Karroubis.

„Kaip galima kalbėti apie visos šalies lygybę, bet nekreipti dėmesio į moteris ir religines mažumas?“ – pridūrė jis.

Kabinete mažai esminių pokyčių, savo pareigas išlaikė ir pagrindiniai veikėjai Iranui siekiant atstatyti ryšius su vakarais: užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas ir naftos išteklių ministras Bijanas Namdaras Zanganeha.

„Vidutinis amžius – 58 metai“

Vienas iš netikėtumų buvo Mohammado Javado Azario Jahromio, 35 metų inžinieriaus paskyrimas telekomunikacijų ministru – jauniausiu vyriausybėje.

Tačiau net ir su tokiu pasirinkimu, kuriuo į vyriausybės vidų įsileidžiamas cenzūros priešininkas, vidutinis kabineto amžius išlieka 58 metai.

Į naująją vyriausybę taip pat neįtraukti sunitai, kurie sudaro apie 10 proc. šiitų daugumą turinčios šalies gyventojų.

H.Rouhani gynybos ministrą generolą majorą Hosseiną Dehghaną pakeitė jo pavaduotoju generolu Amiru Hatami. Pirmą kartą per du dešimtmečius į šį postą pateko ne elitinės Revoliucijos gvardijos narys, o reguliariosios kariuomenės.

Panašiai ekonomikos viceministras Masoudas Karbasianas, pakeitė savo viršininką Ali Tayebnia.

Praėjusią savaitę,lauktas moterų trūkumas susilaukė reformistų kritikos. Jie sakė, kad H.Rouhani regis yra linkęs nusileisti religinės vadovybės spaudimui.

Pasak politologų, H.Rouhani stengsis didinti užsienio investicijas ir gerinti stagnuojančio ūkio valdymą.

Praėjusią savaitę,lauktas moterų trūkumas susilaukė reformistų kritikos. Jie sakė, kad H.Rouhani regis yra linkęs nusileisti religinės vadovybės spaudimui.

Per pirmąją kadenciją H.Rohani turėjo tris viceprezidentas, ir tokiam skyrimui nereikėjo parlamento pritarimo.

Keisčiausia tai, kad vienintelė moteris ministrė po islamo revoliucijos buvo prezidentaujant Mahmoudui Ahmadinejadui, kai sveikatos ministrė Marzieh Dastjerdi išbuvo poste nuo 2009 iki 2013 metų.

Pažadėjęs suteikti daugiau pilietinių laisvių bei stiprinti ryšius su Vakarais, tuo pelnęs reformistų palaikymą, gegužę H.Rouhani rinkimuose įveikė savo varžovą radikalųjį Ebrahimą Raisi.

Kadangi 290 vietų parlamente oficialiai nėra partijų, prezidentui tenka derėtis su politinėmis frakcijomis, kurių nė viena neturi absoliučios daugumos.

Žinoma, kad jis derina savo veiksmus su kitais valdžios šulais: aukščiausiuoju vadovu ajatola Ali Khamenei, Revoliucine gvardija ir teismais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Feminizmas Iranas
Parašykite atsiliepimą apie 15min