Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Irano prezidentas turi žydiškas šaknis

Mahmoudas Ahmadinejadas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Mahmoudas Ahmadinejadas
Šaltinis: 15min
0
A A

Su Izraeliu konfliktuojančio Irano prezidentas Mahmoudas Ahmadinejadas, ir pats nevengiantis antisemitinių pareiškimų, kaip paaiškėjo, turi žydiškas šaknis.

Ištyrus pernai kovą darytą nuotrauką, kurioje M.Ahmadinejadas laiko savo pasą, paaiškėjo, kad jo tėvų pavardė buvo Sabourjian (išvertus iš hebrajų kalbos – „drabužių audėjas“). Dokumente pažymima, jog jo tėvai pavardę pasikeitė, kai atsivertė į islamą. Pranešama, kad jų sūnui, dabartiniam Irano prezidentui, tuo metu buvo ketveri.

Žydiška Sabourjianų giminė yra kilusi iš Aradano – miesto, kuriame gimė ir M.Ahmadinejadas. Ši pavardė netgi įrašyta į sąrašą pavardžių, identifikuojančių Irano žydus.

Kiekviena šeima, atsivertusi į kitą religiją, priima ją smerkdama buvusiąją, – sakė A.Nourizadehas.Ekspertai teigia, jog žydiškos M.Ahmadinejado šaknys gali paaiškinti jo neapykantą žydams, kaip siekį nuslėpti savo šeimos praeitį, pranešė „The Daily Telegraph“.

„Šis aspektas labai daug pasako apie M.Ahmadinejadą. Kiekviena šeima, atsivertusi į kitą religiją, priima ją smerkdama buvusiąją. Sakydamas prieš Izraelį nukreiptus pareiškimus jis bando nuslėpti sąsajas su savo žydiška praeitimi. Jis jaučiasi pažeidžaimas“, – sakė Arabų ir iraniečių studijų centro atstovas Ali Nourizadehas.

Kitas Irano žydų ekspertas teigė, jog pavardės pabaiga „jian“ reiškia, kad jo šeima praktikavo tikėjimą.

M.Ahmadinejadas niekada neslėpė, kad jo šeima pasikeitė pavardę, kai persikėlė į Teheraną. Tačiau jis niekada neatskleidė, dėl kokių priežasčių pavardė buvo pakeista.

Irano prezidentas nuolat griežtai kritikuoja Izraelį ir net teigia, jog ši šalis neturėtų egzistuoti, be to, neigia Holokaustą.

Praėjusį mėnesį Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje M.Ahmadinejadas pasmerkė Izraelio vykdomą „genocidą, barbarizmą ir rasizmą“. Po šių žodžių JAV, Didžiosios Britanijos ir dar kelių šalių diplomatai paliko salę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min