Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 01 03, 18:05

Irano Revoliucinės gvardijos vadovas skelbia neramumų pabaigą

Irano Revoliucinė gvardija trečiadienį pranešė, kad keletą pastarųjų dienų šalį drebinę neramumai eina į pabaigą, ir visoje šalyje juose dalyvavo daugiausiai 15 tūkst. žmonių.
Irane vyko protestai prieš režimą
Irane vyko protestai prieš režimą / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
Temos: 2 Iranas Protestas

„Šiandien mes galime paskelbti antivyriausybinės veiklos pabaigą“, – pareiškė gvardijos vadas Mohammadas Ali Jafari.

„Visose neramumų vietose buvo daugiausiai po 1,5 tūkst. žmonių, o bendras tvarkos griovėjų skaičius visoje šalyje neviršijo 15 tūkst.“, – skelbiama Irano Revoliucinės gvardijos svetainėje.

„Didelis skaičius šių antivyriausybinių protestų centre atsidūrusių tvarkos griovėjų, kurie buvo apmokyti kontrrevoliucionierių, buvo suimti ir prieš juos bus imtasi griežtų veikslų“, – nurodoma joje.

Pasak M.A.Jafari, aukščiausiam šalies lyderiui ajatolai Ali Khamenei tiesiogiai pavaldžios Irano sukarintos Revoliucinės gvardijos pajėgos, „ribotai įsikišo“ Isfahano, Lorestano ir Hamadano provincijose.

Protestų banga Irane, didžiausia nuo 2009 metų ginčijamų prezidento rinkimų, prasidėjo gruodžio 28 dieną Mašhado mieste, gyventojams piktinantis dėl silpnos ekonomikos ir pabrangusių maisto produktų. Protestai greitai išplito po visą šalį ir peraugo į pasipriešinimą valdančiajam režimui.

Iš viso per neramumus žuvo 21 žmogus. Kai kuriuose rajonuose protestuotojai šturmavo vyriausybės pastatus ir policijos nuovadas.

„Kontrrevoliucionieriai masiškai kišosi į protestų organizavimą socialiniuose tinkluose“, – sakė M.A.Jafari.

Pasak jo, tūkstančiai jų gyvena užsienyje ir juos apmokė Jungtinės Valstijos. Prie neramumų taip pat prisidėjo vidiniai „monarchistai“ ir opozicinė grupė tremtyje „Liaudies mudžahedai“.

Irano pareigūnų „veiksmų stoka“, siekiant nutildyti neramumų rėmėjus internete, tik „padidino problemas“ sakė M.A.Jafari.

„Bet vos tik buvo imtasi suvaržymų, problemų sumažėjo“, – pareiškė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min