Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Irano žaidimai su teisingumu

Sakineh Mohammadi-Ashtiani nuotrauka Irano vėliavos fone
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sakineh Mohammadi-Ashtiani nuotrauka Irano vėliavos fone
Šaltinis: 15min
0
A A

Irano valstybinė televizija trečiadienį ištransliavo interviu su moterimi, kuriai, kaip manoma gresia mirties bausmė užmėtant akmenimis. Šiame interviu iranietė tvirtino, esą ji nebuvo nei išplakta, nei kankinama.

Kaip praneša BBC, neryškiame vaizdo įraše buvo matyti tradicinę musulmonišką aprangą vilkinti moteris, neva Sakineh Mohammadi Ashtiani, kuri 2006 metais buvo apkaltinta neištikimybe savo vyrui.

Ši moteris duotame interviu tvirtino, kad pasirodžiusi informacija, jog ji neseniai buvo nubausta už tai, kad viename iš šalies dienraščių pasirodė jos nuotrauka, yra „neteisinga“ ir kad tai yra „gandai“. S.Ashtiani byla įžiebė didžiulį tarptautinės bendruomenės pasipiktinimą.

Irano pareigūnai šių metų birželį suspendavo moters mirties bausmę užmėtant akmenimis, tačiau dabar baiminamasi, kad ji gali būti pakarta. Teigiama, kad iranietė buvo išplakta 99 kirčiais už tai, kad Didžiosios Britanijos žurnale „Time“ pasirodė nuotrauka, kurioje matyti šydo nedėvinti moteris, neva esanti S.Ashtiani. Po incidento „Time“ atsiprašė už įvykusią klaidą.

„Mano žodžiai“

Trečiadienį parodytame filmuotame įraše, moteris, įvardinta M.Ashtiani, teigė: „Aš visai nebuvau kankinta“. „Visi šie žodžiai yra mano žodžiai. Niekas manęs neprivertė atsisėsti priešais filmavimo kamerą. Viskas, ką sakau, yra mano pačios žodžiai“, - sakė moteris.

Šis vaizdo įrašas buvo jau antrasis, susijęs su M.Ashtiani byla, kurį parodė Irano valdžia. Pirmasis vaizdo įrašas buvo parodytas šių metų rugpjūčio 12 d., kuriame M.Ashtiani prisipažino neva esanti susijusi su savo vyro nužudymu. Tuomet moters advokatas tvirtino, kad šis vaizdo įrašas pasirodė po dvi dienas trukusio moters kankinimo.

Savaitę prieš šį prisipažinimą, M.Ashtiani laikraščiui „The Guardian“ per tarpininką sakė, kad Irano pareigūnai siekia „nukreipti dėmesį ir taip supainioti žiniasklaidą, kad jie mane galėtų slaptai nužudyti“. M.Ashtiani taip pat pažymėjo prieš tai buvusi išteisinta nužudymo byloje.

Antrajame įraše nufilmuota moteris tvirtino suplanavusi savo vyro nužudymą. Pirmieji kaltinimai moteriai pateikti 2006 metais, kai teismas Rytų Azerbaidžano provincijoje pripažino moterį kalta dėl „neteisėtų santykių“ su dviem vyrais, po  kurių sekė jos vyro mirtis. Moteris nubausta 99 kirčiais.

Tų pačių metų rugsėjį pradėtas dar vienos bylos nagrinėjimas dėl moters neištikimybės. Šio teismo moteris buvo nubausta už „neištikimybę santuokoje“, jai skirtaa mirties bausmė užmėtant akmenimis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min