Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 11d. 08:32

Iš A.Salamakino atėmė svarbius dokumentus

 Algimantas Salamakinas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Algimantas Salamakinas

Atskleidus, kad ne tik Seimo nariai, bet ir ministrai švaisto mokesčių mokėtojų lėšas, išsigandę politikai iš peties kirto Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkui Algimantui Salamakinui, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Trečiadienį po nurodymų „iš viršaus“ iš etikos sergėtojų vadovo buvo atimtos detalios ataskaitos apie tai, kam parlamentinei veiklai skirtus pinigus leido Seimo vadovybės nariai, taip pat parlamentarais esantys ministrai, skelbia dienraštis „Lietuvos rytas“.

A.Salamakinas teigė, kad komisijoje buvo nuspręsta, jog reikia skelbti konkrečius duomenis, o tai reikštų, kad  internete būtų detaliai skelbiami visi Seimo narių pirkiniai, o ne tik sumos prie bendro pobūdžio eilučių – „kanceliarinėms išlaidoms“ ar „transportui“.

Antradienį A.Salamakinas pareikalavo iš kanceliarijos ir buhalterijos, kad jam duotų aplankus su Seimo valdybos narių ir parlamentarais esančių ministrų čekiais ir visa kita detalia medžiaga.

„Iškart skelbti viso Seimo duomenis būtų per sunku. Taigi nutarėme pradėti nuo viršūnių. Dar savo duomenis pasiėmiau ir nutariau paskelbti. Vėliau būtume skelbę žinias apie komitetų pirmininkų išlaidas, po to leidęsi dar žemiau“, – pasakojo A.Salamakinas. Tačiau paskelbti nespėjo. „Trumpam išėjęs grįžtu į kabinetą, o patarėja man ir sako: „Skambino iš kanceliarijos, liepė viską tučtuojau grąžinti, – dienraščiui „Lietuvos rytas“ pasakojo A.Salamakinas.  – Pats skambinu į kanceliariją – berniukams, kurie priima tuos dokumentus. Jie man ir sako, kad jiems duomenų kuo greičiau reikia kažkokiai finansinei apskaitai tvarkyti. Pats su padėjėjais pristačiau jiems aplankus – su sąlyga, kad po paros man viską grąžins. Tačiau kiek teko girdėti neoficialiai, buhalteriją prispaudė rytą posėdžiavusi Seimo valdyba. Manau, jog kai kas nori kuo greičiau pasitikrinti savo aplankus ir negražius dalykus padailinti.“

A.Salamkinas teigia, kad čia ne juokai – aukščiausio rango pareigūnai galbūt nori nuslėpti nuo visuomenės savo nusižengimus ar net klastoti dokumentus. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min