Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 3d. 19:22

Iš Didžiojoje Britanijoje pasiryžusių dirbti rumunų neprašo nei anglų kalbos, nei patirties

Statybos
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Statybos

Artėjant 2014 m., kai Didžioji Britanija atvers sienas darbuotojams iš Rumunijos ir Bulgarijos, šalies įmonės ėmė aktyviai kviesti rumunus dirbti padavėjais, akušerėmis, viešbučių tarnautojais. Kiekvieną savaitę Bukarešte vykstančiose „darbo mugėse“ rumunai viliojami „kasdien mokamais grynais“ ir darbu, kuriame „anglų kalba nebūtina“, rašo dailymail.co.uk.

Rumunams siūlomos algos svyruoja nuo minimumo, siūlomo barmenui, iki 34 tūkst. svarų metinės algos akušerei. Taip pat žadama sumokėti darbuotojų persikraustymo išlaidas.

„Nuo 2014 m. Didžioji Britanija panaikins darbo rinkos suvaržymus. Nepraleisk starto”, – rašoma viename iš mugėje dalijamų reklaminių lankstinukų.

Kita reklama masina galimybe dirbti daugiakultūrėje, istorinėje, didingoje Jungtinėje Karalystėje ir prisijungti prie tūkstančių kitų Rytų europiečių, kurie jau dirba Didžiojoje Britanijoje.

Patirties nereikia

Taksi vairuotojų Didžiosios Britanijos pietryčiuose ieškanti įmonė skelbia nereikalaujanti jokios darbo patirties bei neteisėtai nurodo, kad kai kurios darbo vietos yra skirtos „tik moterims“.

„Tai ne tas pats, kas būti taksistu Rumunijoje. Užsakymus jums teiks įmonė, jūs būsite savarankiškai įsidarbinęs ir kasdien gausite grynųjų“, – teigiama pasiūlyme įsidarbinti.

Šimtuose darbo pasiūlymų taksi vairuotojams nurodoma, kad jiems pakaks vos mėnesio vairavimo patirties, o darbą mėsininkui siūlanti įmonė skelbia, kad anglų kalbos žinios darbuotojui nebus reikalingos.

Įdarbinimo agentūros giriasi Rumunijoje suradusios darbuotojų tokiems viešbučių tinklams kaip „Marriott“, „Hilton“, taip pat greito maisto restoranams „KFC“.  Neįvardinta sveikatos priežiūros įstaiga Šiaurės Aglijoje reklamuojasi siūlanti darbą akušerėms.

Dauguma darbo pasiūlymų taikomi nuo 2014 m. sausio 1 dienos, kai bus panaikinti apribojimai rumunams įsidarbinti Didžiojoje Britanijoje. Po šios datos atvykti į Jungtinę Karalystę dirbti teisę įgis 29 mln. Bulgarijos ir Rumunijos piliečių. 2004-aisiais tokia teisė buvo suteikta Lenkijai ir Baltijos šalims, o dabar ja pasinaudos tūkstančiai rumunų ir bulgarų.

Padarys viską, kad išvyktų

Įdarbinimo portalas „Tjobs“ skelbia, kad šiemet paskelbė 59 377 darbo skelbimus ir sulaukė 60 828 kandidatų atsakymų. Prieš dvejus metus darbo skelbimų šiame tinklalapyje buvo 41 715.

Daugybė darbo mugėje Bukarešte sutiktų rumunų tikino, kad kitąmet jie tikisi palikti gimtąją šalį.

33 Manu Arinelė šiuo metu dirba pardavėja-konsultante Bukarešte. Per valandą ji uždirba mažiau nei 1,5 svaro, todėl sako padarysianti viską, kad kitąmet jau dirbtų Didžiojoje Britanijoje.

„Mano anglų kalba prasta, bet padarysiu viską, kad tik gaučiau darbą ten“, – teigė ji.

Bukarešte įsikūrusios įdarbinimo agentūros „G&G“ vadovas Severas Grosu teigia kasdien sulaukiantis apie 60 gyvenimo aprašymų iš žmonių, kurie tikisi įsidarbinti Didžiojoje Britanijoje.

Įžvelgia pavojų

Tuo tarpu kritikai perspėja, kad gausybė Didžiąją Britaniją užplūsiančių rumunų sukels problemų socialinių paslaugų sferoje bei apsunkins pačių britų dalią ieškant darbo.

Parlamentaras Peteris Bone'as teigia, kad Didžioji Britanija turėtų neleisti rumunams ir bulgarams atvykti ir savo susirūpinimu pasidalinti su Europos Sąjunga.

„Vis daugiau ir daugiau atvykstančių žmonių situaciją visiškai sujauks. Pablogės socialiniai gyventojų ryšiai, viešųjų paslaugų taps nebeįmanoma visiems suteikti, o britams bus kur kas sunkiau patiems rasti darbo“, – sakė jis.

Britai nebenori dirbti

Savo ruožtu įdarbinimo agentūros atkerta, kad britų jaunimas nė nenori tų juodų darbų, kuriuos nudirbti atvyksta užsieniečiai. „Tjobs“ vadovas Calinas Stefanescu teigia, kad britų jaunimas nebenori dirbti nei fabrikuose, nei suvirintojais, nei  šaltkalviais, nei žemės ūkio sektoriuje. Jų nedomina net padavėjų ar barmenų pareigos.

„Tuo tarpu tokiose šalyse kaip Lenkija, Rumunija ir Bulgarija vis dar yra daug nekvalifikuotos darbo jėgos“, – sakė jis.

Viešbučių verslo atstovai taip pat tikina, kad britų jaunimas yra pernelyg išlepintas ir verčiau ims socialines pašalpas, nei dirbs paprastą darbą.

Viešbučių asociacijos vadovas Peteris Hancockas tikina, kad jaunus britus dirbti įkalbėti yra labai sunku. Tuo tarpu Rytų europiečiai, anot jo, turi „stipresnę darbo moralę“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min