Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 23d. 18:41

Iš Estijos namo grįžusį amerikiečių diplomatą nustebino JAV atsilikimas

Kompiuteris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kompiuteris

Dešimtmečius diplomatinėje tarnyboje praleidęs amerikiečių diplomatas Michaelas C. Poltas, grįžęs į JAV, buvo apstulbęs, kad jo gimtinė technologiškai taip atsilikusi nuo Estijos, kurioje jis dirbo pastaraisiais metais.

Michaelas C.Poltas užsienyje dirbo 35 metus, o pastaraisiais metais gyveno Estijoje, rašo „The Wall Street Journal“.

Savo tinklaraštyje diplomatas piktinosi biurokratiniais trukdžiais gimtinėje – pavyzdžiui, jis dvi valandas praleido tvarkydamas dokumentus automobilio numeriui gauti, tuo metu, kai už „geležinės uždangos“ tiek laiko gyvenusioje šalyje tam teprireiktų sugaišti porą minučių, į specialų aparatą įdėjus savo asmens kortelę.

„Žinoma, aš skundžiuosi ne eilėmis valstybės įstaigose ir ne dėl lėto bei brangaus interneto. Aš kalbu apie tai, kad Amerika turėtų būti lyderė modernių inovacijų srityje, tačiau ji yra įstrigusi“, – rašo diplomatas.

Jis teigia, kad JAV viešųjų paslaugų lygis nėra toks, koks turėtų būti XXI amžiuje, ir sako, jog Estijoje žmonės praleidžia kur kas mažiau laiko biurokratijai.

„Daugelis paslaugų ten gali būti nesunkiai pasiekiama patogiai sėdint kėdėje, gurkšnojant mėgstamą gėrimą su nešiojamuoju kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu rankose“, – sakė diplomatas.

Grįžus į JAV jį nemaloniai nustebino ir tai, kad internetas čia lėtas ir brangus „Estijoje plačiajuostis internetas be mokesčio arba už labai nedidelį mokestį yra prieinamas visoje šalyje“, – sako jis ir priduria, kad internetas Estijoje yra prieinamas taip pat kaip vanduo ir elektra ir stebisi, jog amerikiečiai net geriausiuose viešbučiuose už internetą turi mokėti tiek daug – ir visa tai šalyje, kuri išrado internetą.

Diplomatas taip pat teigia, kad ir nemažai kitų technologinių inovacijų, kurios yra pritaikytos ir puikiai funkcionuoja Estijoje, iki šiol nėra JAV.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min