Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš griežčiausio režimo kalėjimo Niujorke pabėgęs žudikas nušautas policijos pareigūno

Davidas Sweatas, Richardas Mattas ir jų palikta žinutė
Niujorko policijos nuotr. / Davidas Sweatas, Richardas Mattas ir jų palikta žinutė
Šaltinis: BNS/15min.lt
0
A A

Prieš tris savaites du už žmogžudystes nuteisti kaliniai pabėgo iš maksimalaus saugumo kalėjimo Niujorko valstijoje, pasinaudodami elektros įrankiais. Penktadienį skelbiama, kad vienas jų buvo nušautas. Kaip skelbia nytimes.com, bėglį Richardą Mattą nušovė pareigūnas. Anot nationalpost.com, kitas bėglys – Davidas Sweatas – dar nesučiuptas.

Pareigūnas nebuvo įgaliotas kalbėti apie šį incidentą vieš todėl naujienų agentūrai AP penktadienį jis anonimiškai patvirtino, jog R.Mattas nebegyvas.

BBC praneša, kad nušautas jis buvo vietoje, kuri yra 48.2 km nuo kalėjimo, iš kurio jis prieš tris savaites paspruko.

Gaudynės tebesitęsia jau kelias savaites – šimtai policijos pareigūnų, sraigtasparniai, ir pėdsekių šunys buvo pasiųsti į suintensyvintą operaciją miškingoje vietovėje, ieškoti antrojo bėglio.

„Be abejo, visuomet labiau norėtume sučiupti juos gyvus“, – Niujorko valstijos policijos vyriausiasis inspektorius Josephas D'Amico sakė per spaudos konferenciją penktadienio vakarą, praėjus kelioms valandoms po pranešimo, kad pareigūnai nukovė Richardą Mattą, vieną iš dviejų bėglių.

Pareigūnas sakė, kad šį bėglį surasti padėjo gyventojo pranešimas, kuris buvo vienas iš daugiau negu 2,3 tūkst. iki šiol gautų.

Pasak J.D'Amico, R.Mattą nušovė valstybės sienos apsaugos pareigūnas netoli Malouno miestelio, miškuose prie trobelės, kai nepakluso pareigūnų nurodymams. Anksčiau tą dieną buvo gautas pranešimas, kad toje vietoje pasigirdo šūvis prie vieno namelio ant ratų.

Jie jam davė žodinę komandą, liepė iškelti rankas. Jis buvo nušautas tuo metu, kai nepakluso, – sakė J.D'Amico.

Bėglys turėjo 20-ojo kalibro šratinį šautuvą, bet jis nešaudė į pareigūnus, pridūrė policijos vyriausiasis inspektorius.

„Jie jam davė žodinę komandą, liepė iškelti rankas. Jis buvo nušautas tuo metu, kai nepakluso“, – sakė J.D'Amico.

Antrasis nuteistas žudikas – Davidas Sweatas – nebuvo pastebėtas nuo pabėgimo, nors prieš savaitę aptikta pėdsakų, rodančių, kad jis kartu su R.Mattu buvo vienoje trobelėje, į kurią buvo įsilaužta. Ta vieta yra maždaug už 5 km nuo artimiausio plento, sakė policijos pareigūnas.

Malounas yra netoli Kanados sienos, iki kurios tėra mažiau kaip 16 km. Prieš tris savaites, birželio 6 dieną, 49 metų R.Mattas ir 35 metų D.Sweatas, panaudoję elektrinius įrankius sienoms ardyti ir vamzdžiams pjaustyti, pabėgo iš Klintono pataisos įstaigos Danemoros miestelyje Niujorko valstijoje.

Priminsime, kad į laisvę du nusikaltėliai pabėgo per kanalizacijos šulinį – nukėlę dangtį jie pranyko tamsioje gatvėje

Abu vyrai – pavojingi nusikaltėliai. D.Sweatas nuteistas iki gyvos galvos be teisės į malonę už šerifo pavaduotojo nužudymą 2002 m. R.Mattas – 25 metams kalėjimo už vyro pagrobimą ir sumušimą iki mirties 1997 m. 

Šis pabėgimas – pirmasis 1865 m. pastatyto kalėjimo istorijoje.

 

 

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Niujorkas
Parašykite atsiliepimą apie 15min