Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 3d. 23:08

Iš Holivudo į Siriją: „Karibų piratų“ aktorius išvyko kautis su „Islamo valstybe“

Michaelis Enrightas Sirijoje
Nuotr. iš „Facebook“ / Michaelis Enrightas Sirijoje

Britas aktorius Michaelis Enrightas Holivudo prabangą išmainė į Siriją. Jo paties žodžiais, ten jis išvyko padėti kurdų kovotojams nušluoti „Islamo valstybę“ nuo Žemės paviršiaus, rašo „The Independent“.

Mančesteryje gimęs M.Enrightas jau kurį laiką gyveno Los Andžele, filmavosi tokiuose filmuose kaip „Karibų piratai: numirėlio skrynia“, „Kaip diena ir naktis“, seriale „Teisė ir tvarka: Los Andželas“.

Nepaisydamas to, kad neturi karinės patirties, 51-erių vyras išvyko į Siriją prisijungti prie kurdų apsaugos būrių, kurie kaunasi priešakinėse linijose su teroristine grupuote. Jis dabar miega ant kilimėlio ant grindų kartu su kitais kariais ir savo dienas leidžia mėgindamas išvaduoti civilius iš IS nagų.

M.Enrightas televizijos kanalui „Al Aan“ sakė, kad po kraupios amerikiečių fotožurnalisto Jameso Foley egzekucijos jis pirmą kartą sužinojo apie IS žiaurumus. 

„Kas man buvo dar baisiau – tai padarė anglas. Jaučiu esantis toks skolingas Amerikai. Myliu ją visa savo širdimi ir pagalvojau, kad privalau pamėginti atitaisyti bent šiek tiek žalos“, – sakė jis.

M.Enrighto teigimu, japonų ir Vakarų šalių įkaitų egzekucijos, jazidų bendruomenės skerdynės ir jų ėmimas vergais, žinios apie gyvą sudegintą Jordanijos lakūną jį galų gale pastūmėjo išvykti į Siriją ir prisidėti prie kovos su IS.

„IS turi būti visiškai nušluoti nuo Žemės paviršiaus. Jie yra žmonijos dėmė. Žmonija privalo juos išnaikinti“, – tvirtai sakė jis.

Jis prisijungė prie šimtų kitų iš Vakarų atvykusių kovotojų, kurie metė savo darbus, paliko patogų gyvenimą ir išvyko kautis su IS teroristais. Daugelis jų turi karinės patirties, tačiau dalis, kaip ir M.Enrightas, iki tol nei tarnavo kariuomenėje, nei turėjo ankstesnės patirties su ginklais. 

VIDEO: „Karibų piratų“ aktorius išvyko kautis su „Islamo valstybe“

M.Enrightas parašė laiškus savo šeimai ir kitiems mylimiems žmonėms – jeigu jam nepavyktų sugrįžti į Didžiąją Britaniją. Prieš kamerą jis tikino, kad nusiteikęs ilgai kovai su IS.

„Aš neatvykau čia, kad pabėgčiau, – teigė jis. – Atvykau čia kautis, ir jeigu turėsiu mirti, tuomet mirsiu.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min