Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Iš Indonezijoje nuskendusio kelto išsigelbėjęs paauglys išgyveno tik dėl bananų

Paauglys Rudi Alvianas yra vienas iš nedaugelio žmonių, kuriems pavyko išsigelbėti iš Indonezijoje nuskendusio kelto, – jis audringoje jūroje išgyveno tik dėl bananų kekės, kuri jam padėjo išsilaikyti vandens paviršiuje.
Bananai
Bananai / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Paauglys Indonezija

700 t keltas „Teratai Prima“ sekmadienį paryčiais per audrą apsivertė ir nuskendo. R.Alvianas sakė, jog ir jis būtų nuskendęs, jei nebūtų tarp kelto nuolaužų radęs tų bananų.

„Bananų kekė, kuri priklausė kitiems keleiviams, padėjo man plūduriuoti, kol radau gelbėjimo valtį“, – sakė jis.

Šis 17-metis yra tarp 22 išgyvenusių žmonių. Per tą nelaimę dingo beveik 250 žmonių, kurie tikriausiai nuskendo. Paieškos ir gelbėjimo operacijai, kurioje dalyvauja karinis jūrų laivynas ir oro pajėgos, trukdo musonas.

Kai prieš 10 metų pastatytas „Teratai Prima“ išplaukė iš Pareparės vakarinėje Sulavesio salos pakrantėje į Samarindą Rytų Kalimantane, oro sąlygos buvo geros.

Tačiau meteorologai buvo perspėję laivus likti uoste. Maždaug septintą naktinės kelionės valandą keltas pasiekė audrą, kurios sukeltos bangos buvo 4 m aukščio.

Keltas buvo maždaug 50 km nuo Sulavesio pakrantėje esančios Madženės, kai laivybos pareigūnai maždaug 2 val. vietos (šeštadienį 20 val. Lietuvos) laiku prarado su juo ryšį.

38 metų Muhammadas Yusufas sakė, kad taip pat buvo įsikibęs į bananus, turbūt išplautus iš kelto krovinių skyriaus.

„Prieš keltui apsiverčiant, šokau į jūrą. Mačiau panikuojančius ir pagalbos šaukiančius žmones, kai keltas sviro ir prarado pusiausvyrą“, – ligoninėje pasakojo jis.

„Manau, daugelis žmonių prieš pat keltui apvirstant tebemiegojo“, – sakė jis.

Įsikibęs į bananus jis plūduriavo maždaug 27 valandas, kol išgelbėjo žvejai. „Sugebėjau ištverti kartodamas sau, kad turiu likti gyvas dėl savo dviejų vaikų ir žmonos. Esu labai dėkingas Dievui, kad jis suteikė man galimybę gyventi“, – pasakojo M.Yusufas.

Kitas išsigelbėjęs vyras, 18-metis Rusdi, sakė, jog rado ilgą bambuko lazdą, kuri padėjo jam išsilaikyti vandens paviršiuje.

„Mačiau, kaip 10 žmonių sugebėjo įšokti į gelbėjimo valtį, bet tada ji apvirto, nes negalėjo jų išlaikyti“, – pasakojo jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais