Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 11d. 16:47

„United Airlines“ smogė dar vienas skandalas: per prievartą išlaipintas keleivis

„United Airlines“ lėktuvo salone kilo konfliktas tarp policijos ir keleivių
„Scanpix“/AP nuotr. / „United Airlines“ lėktuvo salone kilo konfliktas tarp policijos ir keleivių

Sekmadienį iš JAV oro linijų „United Airlines“ lėktuvo naudojant fizinę jėgą buvo išlaipintas keleivis. Kol vyksta tyrimas, incidente dalyvavęs apsaugos darbuotojas laikinai nušalintas nuo pareigų, praneša „Reuters“.

VIDEO: Nufilmavo šiurkštų oro kompanijos darbuotojų elgesį su keleiviu

Lėktuve buvę keleiviai pasidalijo vaizdo įrašais, kuriuose užfiksuota, kaip pareigūnai iš vietos tempia klykiantį keleivį. Lėktuvas skrido iš Tarptautinio O'Haro oro uosto Čikagoje į Luisvilį Kentukio valstijoje.

Azijietis vyras buvo šiurkščiai tempiamas praėjimu tarp kėdžių. Vaizdo įrašuose matyti iš burnos bėgantis kraujas, aukštyn sukelti marškiniai, akiniai – kreivi.

Vaizdo įrašai įžiebė karštas diskusijas socialiniuose tinkluose. Tai jau antras kartas mažiau nei per mėnesį, kai „United Airlines“ oro linijos kritikuojamos dėl netinkamo elgesio su keleiviais.

Kovą dviem paauglėms buvo neleista įlipti į lėktuvą todėl, kad jų aptemptos kelnės neva pažeidė oro linijų nustatytą aprangos kodą.

Darbuotojams išplatintame laiške oro linijų generalinis direktorius Oscaras Munozas neatsiprašė už elgesį su keleiviu ir tikino, kad pastarasis nepakluso apsaugos darbuotojams.

O.Monuzo teigimu, kompanija gali pasimokyti iš šios situacijos, tačiau išreiškė palaikymą savo darbuotojams.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„United Airlines“ tenka rūpintis dėl smūgio kompanijos reputacijai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„United Airlines“ tenka rūpintis dėl smūgio kompanijos reputacijai

„Pirmiausia ieškojome savanorių ir tik tada ėmėmės išlaipinimo procedūros, už kurią suteikiama 1000 dolerių kompensacija, – laiške rašė O.Monuzas. – Kai bandėme keleiviui mandagiai paaiškinti, kad jis turės būti išlaipintas, jis pakėlė balsą ir atsisakė paklusti įgulos instrukcijoms.“

Oscaras Munozas: „Kai bandėme keleiviui mandagiai paaiškinti, kad jis turės būti išlaipintas, jis pakėlė balsą ir atsisakė paklusti įgulos instrukcijoms.“

Čikagos aviacijos departamentas pareiškė, kad vienas iš pareigūnų nesilaikė protokolo, todėl už departamento netoleruojamus veiksmus buvo laikinai nušalintas nuo pareigų.

JAV aviacijos departamentas nagrinėja, ar išlaipindami keleivį oro linijų darbuotojai pažeidė taisykles.

„Kai į skrydį parduodama per daug bilietų ir neatsiranda pakankamai savanorių, oro linijoms leidžiama išlaipinti keleivius.

Vis dėlto oro linijos turi prisiimti atsakomybę ir nusistatyti keleivių įlaipinimo prioritetus“, – pranešime teigė JAV transporto departamento atstovas spaudai.

Incidentas tapo viena karščiausių temų tinkle „Twitter“.

Vartotojo @Tyler_Bridges patalpintame vaizdo įraše matyti, kaip trys apsaugos darbuotojai buriasi aplink sėdintį keleivį prieš nutempdami jį ant grindų.

Anot vartotojo, azijietis vyras darbuotojams sakė esąs gydytojas, turintis grįžti namo pas pacientus.

Oro linijos teigė, kad ieškojo savanorių, kadangi į Luisvilį turėjo vykti papildomi įgulos nariai. Vaizdo įraše girdimas moters klausimas: „Ar negalite pilotams išnuomoti automobilio?“

„Twitter“ vartotoja: „Atsiprašykite už tai, kad kuriate ir skatinate korporacijų kultūrą, leidžiančią šitaip nepagarbiai elgtis su keleiviais.“

Socialinių tinklų vartotojai negailėjo kritikos „United Airlines“:

„Atsiprašykite už tai, kad sakėte, jog privalėtoje tai padaryti. Buvo ir kitų pasirinkimo variantų, ir jūs puikiai tai žinote, – rašė vartotoja @TessaDare, kurios įrašu buvo pasidalyta tūkstančius kartų. – Atsiprašykite už tai, kad kuriate ir skatinate korporacijų kultūrą, leidžiančią šitaip nepagarbiai elgtis su keleiviais.“

Keleivė Jayse D.Anspach „Twitter“ rašė: „Niekas nepaliko lėktuvo savanoriškai, todėl „United“ nusprendė už mus. Jie pasirinko azijietį gydytoją ir jo žmoną.“

Kitame vaizdo įraše matyti, kaip keleivis grįžta į kabiną ir lėktuvo gale, kabindamasis į užuolaidą, kartoja: „Tiesiog nužudykite mane. Nužudykite. Man reikia grįžti namo.“ Tuo pat metu iš jo burnos pasipila kraujas.

Kai kurie socialinių tinklų vartotojai svarstė, ar vyras taip pat būtų pašalintas jėga, jei nebūtų azijietis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min