Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 11d. 22:25

Iš juvelyrinės parduotuvės Londone pagrobta brangenybių už 40 mln. svarų (video)

Parduotuvės vaizdo kameros įamžino abu nusikaltėlius
Kadras iš parduotuvės stebėjimo kameros įrašo / Parduotuvės vaizdo kameros įamžino abu nusikaltėlius.

Du nežinomi asmenys apiplėšė juvelyrinę parduotuvę „Graff Diamonds“, įsikūrusią Didžiosios Britanijos sostinės Bondo gatvėje. Pagrobtų brangenybių vertė viršija 40 mln. svarų sterlingų (beveik 161 mln. litų).

Kaip praneša „The Daily Telegraph“, apiplėšimas buvo įvykdytas dar rugpjūčio 6 dieną, tačiau žurnalistai apie šį amžiaus apiplėšimą sužinojo tik antradienį.

Policijos duomenimis, du prabangiai apsirengę vyrai į juvelyrinę parduotuvę atvažiavo taksi automobiliu. Parduotuvės apsaugai jie nesukėlė jokių įtarimų, todėl buvo įleisti vidun. Įėję į parduotuvę, nusikaltėliai vieną pardavėją paėmė įkaite, pačiupo 43 juvelyrinius dirbinius, tarp jų žiedų, segių, laikrodžių bei vėrinių, ir pasišalino paleidę moterį. Niekas iš parduotuvės darbuotojų nenukentėjo.

Pranešama, kad sprukdami nusikaltėliai pakeitė mažiausiai tris automobilius. Iš parduotuvės jie išvažiavo mėlynu BMW. Šiuo automobiliu plėšikai sugebėjo jau gretimoje gatvėje įsirėžti į taksi. Po to nusikaltėliai metė BMW ir persėdo į sidabrinį „Mercedes“. Dar vėliau jie persėdo į juodą „Ford Galaxy“ arba „Volkswagen Sharan“. Policininkų manymu, šiuos automobilius vairavo dar mažiausiai du nusikaltėlių bendrininkai.

graffdiamonds.com nuotr./Graff Diamonds parduotuvė Bondo gatvėje, Londone
„Graff Diamonds“ parduotuvė Bondo gatvėje, Londone

Kaip praneša BBC, iš įvykio vietos bėgantys nusikaltėliai iššovė mažiausiai du šūvius iš nenustatytų ginklų. Policija plėšikus įvertino kaip „ypač pavojingus“. Abu nusikaltėliai apibūdinami kaip trisdešimtmečiai. Vienas, liesesnio kūno sudėjimo, baltaodis. Kitas – trumpai apsikirpęs ir kiek atletiškesnio sudėjimo juodaodis.

Tyrėjų teigimu, nusikaltimas buvo labai kruopščiai suplanuotas, todėl neatmetama galimybė, kad nusikaltėliai jau išvyko iš šalies. Jų veidus užfiksavo juvelyrinės parduotuvės vaizdo kameros. Plėšikai veikė labai užtikrintai, žinojo, ką būtent nori pagrobti iš parduotuvės, ir galbūt jau iš anksto buvo susitarę su galimais brangenybių pirkėjais.

Tai pats didžiausias apiplėšimas Didžiosios Britanijos istorijoje. Beje, 2003-iaisiais ta pati parduotuvė jau buvo apiplėšta. Tada nusikaltėliai – du revolveriu ginkluoti serbai – pagrobė vertybių už 23 mln. svarų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min