Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš „Mašina vremeni“ lyderio Andrejaus Makarevičiaus reikalaujama atimti valstybinį apdovanojimą, jį stojo ginti Ala Pugačiova

Andrejus Makarevičius
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Andrejus Makarevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos žvaigždės stojo ginti Rusijos roko grupės „Mašina vremeni“ lyderio Andrejaus Makarevičiaus. Negailestingai Rusijos invaziją į Krymą sukritikavęs atlikėjas puldinėjamas internete, reikalaujama iš jo atimti valstybinį apdovanojimą.

Kaip rašo News.liga.net, A.Makarevičiaus pusėn stojo tiek kritikuojantys V.Putino veiksmus, tiek prezidentą palaikantys menininkai.

Neseniai internete buvo paskelbtas Rusijos meno atstovų, televizijos žvaigždžių ir politikų kreipimasis, kuriuo reiškiamas palaikymas „Mašina vremeni“ lyderiui.

Jį pasirašė dainininkė Ala Pugačiova, aktoriai Leonidas Jarmolnikas, Lija Achedžakova, buvęs kandidatas į prezidentus, garsus oligarchas Michailas Prochorovas, ir daugelis kitų žinomų Rusijos asmenybių.

Meluojama, kad atlikėjas turi verslą Ukrainoje

Peticijoje žinomas muzikantas kaltinamas raginimu žudyti žmones ir vadinamas fašistų rėmėju.

V.Putinui, premjerui Dmitrijui Medvedevui, televizijos kanalų vadovams adresuotame pareiškime teigiama, kad internete aršiai puolamas A.Makarevičius: „Meluojama, kad A.Makarevičius turi verslą Ukrainoje, internete pradėti rinkti parašai, kad iš muzikanto būtų atimtas valstybinis apdovanojimas. Peticijoje žinomas muzikantas kaltinamas raginimu žudyti žmones ir vadinamas fašistų rėmėju.“

„Mes, pasirašantys šį kreipimąsi, įžvelgiame pavojingas tendencijas mūsų šalyje. Valstybiniai apdovanojimai įteikiami ne už valdžios ar partijos palaikymą, o už nuopelnus tautai. A.Makarevičius buvo apdovanotas ne už politinius įsitikinimus, o už didelį indėlį į muziką. Atimti iš jo apdovanojimą dėl to, kad jis nepritaria valdžios politikai, būtų dvigubų standartų demonstravimas“, – teigiama rašte.

Jame taip pat pabrėžiama, kad jeigu Rusijoje bus priimta atimti apdovanojimus ir vadinti žmones išdavikais ir fašistais už tai, kad jie turi kitokią nuomonę, tai sumenkins pačią apdovanojimų idėją.

„Mes privalome ginti bet kurį mūsų šalies pilietį nuo melagingo puldinėjimo, ypač, jei tas žmogus yra žinomas ir melas juodina jo reputaciją“, – rašoma kreipimesi.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min