TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Maskvos ir visos Rusijos patriarcho Kirilo rankų dėl padlaižiavimo V.Putinui slysta Ukrainos stačiatikiai

Vladimiras Putinas ir Rusijos stačiatikių patriarchas Kirilas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas ir Rusijos stačiatikių patriarchas Kirilas
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujienų svetainė euromaidanpress.com rašo, kad pastaruoju metu, Maskvos patriarchatas, dėl savo palankumo Kremliaus politikai, atstūmė daugybę Ukrainos tikinčiųjų. Šis atstūmimas atspindi Rusų stačiatikių bažnyčios priklausomybę nuo šalies politinės valdžios. Tai dar viena priežasčių, kodėl Rusų bažnyčios įtaka silpsta Ukrainoje.

Dėl Maskvos agresijos Ukrainoje Kijevas nesuteikė leidimo į šalį atvykti Rusijos patriarchui Kirilui, nes „jau kurį laiką, jis ir jo Bažnyčia, prarado Ukrainos valstybę kaip Stačiatikių bažnyčios partnerę“, teigė religinių reikalų ekspertė Tatjana Derkač.

Kirilo valdoma Cerkvė poziciuonuoja save kaip dalį valstybės, tačiau ne Ukrainos valstybės, tad neįsileidimas šio asmens į šalį yra normalus atsakas, kaip ir neįsileidimas asmenų, kurie siekia šalį užimti“.

„Bažnyčios santykis su valstybe tapo kone kertiniu akmeniu konstruojant Stačiatikių bažnyčią, ir tai nulėmė, kad Maskvos patriarchatas tapo rusiškosios ideologijos skleidėju, – pabrėžė ekspertė. – Sunku įsivaizduoti dominuojantį tikėjimą Rusijoje, be Rusijos biurokratinio aparato ir oligarchų, kurie yra Bažnyčios rėmėjai.“

Už Rusijos ribų situacija yra kitokia. Kuo ilgiau truks kova tarp Rusijos ir Ukrainos, tuo aiškiau matysis, kad Ukraina nėra Rusija ir niekada ja nebus.

Kitaip tariant, Ukrainoje stačiatikių bendruomenė tvarkosi visiškai skirtingai nei Rusijos stačiatikiai, todėl dviejų šalių bažnyčių sulyginimas negalimas aiškina Derkač.

Maskvos ir visos Rusijos patriarchas Kirilas pirmomis Krymo okupacijos dienomis tylėjo, tačiau po kurio laiko ėmė kalbėti kartodamas V.Putino žodžius, jog Kryme dislokuoti ne Rusijos armijos smogikai, o kažkokie mistiniai savigynos būriai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min