Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš namų arešto Kinijoje pabėgęs aklas advokatas apsistojo Pekine

Chen Guangchengas
„Scanpix“ nuotr. / Chen Guangchengas
Šaltinis: BNS
0
A A

Aklas kinų advokatas, pilietinių teisių aktyvistas Chen Guangchengas, kuris buvo nuteistas ketverius metus kalėti ir namų arešto sąlygomis buvo laikomas beveik metus ir aštuonis mėnesius, pabėgo iš akylai saugomo savo namo, penktadienį pranešė jo šalininkai.

„Balandžio 22 dieną jis sugebėjo išsigauti iš savo namų ir jo draugai... palydėjo jį į saugią vietą už (jo provincijos) Šandongo ribų“, – žurnalistams sakė JAV įsikūręs aktyvistas Bobas Fu, palaikantis glaudžius ryšius su Chen Guangchengu, kuris visame pasaulyje išgarsėjo atskleidęs teisių pažeidimus pagal Kinijos „vieno vaiko“ politiką.

Pranešimą apie Chen Guangchengo pabėgimą patvirtino ir vienas Kinijoje esantis jo šalininkas.

Chen Guangchengas namų arešto sąlygomis buvo laikomas nuo 2010-ųjų rugsėjo, kai buvo paleistas iš kalėjimo. Pranešama, kad jis kelis kartus buvo sumuštas ir kad jo sveikata dabar yra prasta.

B.Fu saugumo sumetimais nenorėjo atskleisti tikslių Chen Guangchengo pabėgimo aplinkybių, bet sakė, kad tiesiogiai bendravo su žmonėmis, nulydėjusiais jį į saugesnę vietą.

Jis pridūrė, jog susisiekė su JAV Kongresu, JAV valstybės departamentu ir JAV ambasada Kinijoje, kad „perspėtų juos ir paprašytų pagalbos Chen Guangchengui ir tiems, kurie jam padėjo ir jį slepia“.

Tačiau jis negalėjo patvirtinti gandų, kad Chen Guangchenas šiuo metu yra JAV ambasadoje Pekine, ir sakė, kad aktyvistas išreiškė nenorą išvykti iš šalies.

„Paklausėme, ar jis nori ištrūkti iš Kinijos. Jis labai nenorėtų ir sakė, kad nori kovoti iki galo pačioje Kinijoje, už savo piliečių teises. Jis nori normaliai gyventi kaip Kinijos pilietis“, – sakė B.Fu.

Reporteriai ir aktyvistai, kurie bandė aplankyti Chen Guangchengą jo namų arešto metu, negalėjo prieiti prie namo, o kai kuriuos jų net apstumdė banditai, budintys prie kiekvieno įvažiavimo į jo kaimą.

Apsistojo Pekine

Spėjama, kad Chen Guangchengas, kuris pabėgo iš namų arešto, galėjo rasti prieglobstį JAV ambasadoje.

Chen Guangchengas praėjusį sekmadienį pabėgo iš akylai saugomų savo namų rytinėje Šandongo provincijoje ir padedamas šalininkų nepastebėtas prasmuko pro dešimtis saugumo pareigūnų civiliais drabužiais.

Tiksli jo buvimo vieta nežinoma, bet JAV gyvenantis aktyvistas Bobas Fu, kuris palaiko glaudžius kontaktus su Chen Guangchengu, AFP sakė, kad dabar jis yra „100-u proc. saugioje vietoje Pekine".

Niekas JAV ambasadoje Pekine neatsakė į skambučius su prašymais pakomentuoti, ar Chen Guangchengas, kuris visame pasaulyje išgarsėjo savo kampanija prieš prievartines sterilizacijas ir vėlyvo nėštumo nutraukimus pagal Kinijos „vieno vaiko" politiką, paprašė prieglobsčio.

Jis su žmona ir mažu sūnumi buvo laikomas namų arešto sąlygomis nuo 2010 metų rugsėjo, kai po ketverių metų kalinimo buvo paleistas iš kalėjimo.

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton, kuri ne kartą ragino paleisti Chen Guangchengą iš namų arešto, trečiadienį turi atvykti į Kiniją dalyvauti metiniame JAV ir Kinijos strateginio ir ekonominio dialogo susitikime Pekine.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min