15min be reklamos
2022 12 04, 11:48

IS prisiėmė atsakomybę už išpuolį prieš Pakistano ambasadą Kabule

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) šeštadienį prisiėmė atsakomybę už išpuolį prieš Pakistano ambasadą Kabule, Islamabado vadinamą „bandymu nužudyti“.
Islamo valstybės vėliava
Islamo valstybės vėliava / 123RF.com nuotr.

Per penktadienio išpuolį Afganistano sostinėje buvo sužeistas vienas sargybinis.

Džihadistų stebėsenos organizacijos SITE cituojamame IS regioninio padalinio pareiškime sakoma, kad jis „atakavo atskalūnišką Pakistano ambasadorių ir jo sargybinius“.

Pakistano premjeras Shehbazas Sharifas tai pavadino „bandymu nužudyti“ ambasadorių ir pareikalavo tyrimo.

Kabulo policijos atstovas sakė, kad saugumo pajėgos, tikrindamos vieną netoliese esantį pastatą areštavo įtariamąjį ir paėmė du lengvuosius ginklus.

Pakistanas oficialiai nepripažįsta pernai rugpjūtį valdžią Afganistane užgrobusio Talibano vyriausybės, bet neuždarė savo ambasados Kabule.

Vienas ambasados pareigūnas naujienų agentūrai AFP sakė, kad užpuolikas „pasislėpė už namų ir pradėjo šaudyti“, bet ambasadorius ir kiti darbuotojai yra saugūs.

Afganistano Užsienio reikalų ministerija griežtai pasmerkė šį „nepavykusį išpuolį“.

Pakistano santykiai su Talibanu yra komplikuoti. Islamabadas seniai kaltinamas islamistų rėmimu, nors pritarė juos nuvertusiai JAV invazijai į Afganistaną po 2001 metų rugsėjo 11-osios atakų.

Pakistane yra daugiau kaip milijonas pabėgėlių iš Afganistano, o prie akytos abiejų šalių sienos dažnai kyla susirėmimų.

Sugrįžęs į valdžią Afganistano Talibanas tvirtino neleisiantis užsienio kovotojų grupuotėms veikti iš šalies teritorijos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min