Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 22d. 20:35

Iš vakarinio Mianmaro miesto po susirėmimų su kariuomene pabėgo tūkstančiai gyventojų

Mianmaro kariuomenė
„Scanpix“/AP nuotr. / Mianmaro kariuomenė
Tūkstančiai žmonių pabėgo iš vieno miesto vakarų Mianmare po kelias dienas trukusių kautynių tarp prieš chuntą nusistačiusių disidentų ir kariuomenės, kurių metu kariai bombardavo namus, trečiadienį pranešė gyventojai ir vietos žiniasklaida.

Mianmarą tebekrečia sumaištis po vasarį kariškių įvykdyto perversmo, kai buvo nušalinta civilinė lyderė Aung San Suu Kyi. Tas įvykis visoje šalyje išprovokavo sukilimą, kurį chunta mėgina brutaliai numalšinti.

Išpuoliai prieš chuntos karius ir objektus padažnėjo, generolų nušalintiems įstatymų leidėjams anksčiau šį mėnesį paraginus pradėti „liaudies gynybinį karą“.

Rugsėjo 18 dieną Tantlange, esančiame atokioje Čino valstijoje, netoli Indijos sienos, į „pasalą“ patekę kariai susišaudė su maždaug 100 vietos savigynos būrio narių, antradienį pranešė chuntos atstovas Zaw Minas Thunas.

Jis nepateikė jokios informacijos apie galimas aukas.

Pasak su anonimiškumo sąlyga kalbėjusio vietos gyventojo, pirmadienį žmonėms teko masiškai bėgti, kai kariškiai „pradėjo nesirinkdami šaudyti į miesto namų langus“.

„Išvyko beveik visi“, – sakė vyras ir pridūrė, kad jis drauge su dar maždaug 500 žmonių pasislėpė netoliese esančiame kaime, prie Indijos sienos pabėgus keliems šimtams kitų mianmariečių.

Naujausio gyventojų surašymo duomenimis, Tantlange gyvena apie 7,5 tūkst. žmonių.

Kita gyventoja pasakojo, kaip jai teko su pagyvenusiais tėvais tris dienas keliauti Indijos link, kariams smogus jos namams ir miesto apylinkėse suintensyvėjus kautynėms.

„Niekada negalvojau bėgti iš savo namų, net juos subombardavus kariuomenei, bet, pablogėjus situacijai, galiausiai turėjau bėgti“, – su anonimiškumo sąlyga sakė ji naujienų agentūrai AFP.

Vietos žiniasklaidos paskelbtuose vaizdo įrašuose ir nuotraukose matyti, jos teigimu, Tantlange karių sunaikinti pastatai, taip pat apleistomis gatvėmis klaidžiojantys naminiai gyvūnai.

Kariuomenės atstovas Zaw Minas Thunas pareiškė, kad 20 namų ir viešasis pastatas buvo sunaikinti, kilus gaisrui per rugsėjo 18 įvykusį susirėmimą, bet nepatikslino jo priežasties.

Pastarosiomis savaitėmis kovotojai prieš chuntą atakuoja kariuomenei priklausančios bendrovės „Mytel“ telekomunikacijų bokštus visoje šalyje, įskaitant Činų valstiją.

Jungtinės Tautos įspėjo, kad dėl regione atsinaujinusių kautynių vis daugiau žmonių bėga į Indiją, kur jiems skubiai reikalingas maistas ir pastogė.

Gegužę vyriausybinės pajėgos pasitelkusios artileriją išstūmė sukilėlius iš Mindato miesto pietinėje Činų valstijoje, o vėliau, vietos sukilėlių grupės atstovo teigimu, nutraukė vandens tiekimą.

Pasak vietos stebėtojų, nuo perversmo pradžios Mianmare žuvo jau daugiau kaip 1,1 tūkst. civilių gyventojų, o dar beveik 8 tūkst. buvo suimti.

Chunta pateisina valdžios užgrobimą tariamu masiniu sukčiavimu per 2020 metų pabaigoje įvykusius rinkimus, kuriuos triuškinamai laimėjo Aung San Suu Kyi vadovaujama Nacionalinė lyga už demokratiją (NLD).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 1 Mianmaras

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

41:01
28:04
00:35

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie 15min