TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Vokietijos į Lenkiją – tramvajumi

Tramvajus kirs valstybių sieną.
„Scanpix“ nuotr. / Tramvajus kirs valstybių sieną.
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Vokietijos miestą Frankfurtą prie Oderio ir Lenkijos miestą Slubicą sujungs tramvajaus linija. Abiejų valstybių atstovai jau sudarė bendrą komisiją, kuri rūpinasi parengti projektą. Manoma, kad tramvajus pradės važinėti po trejų metų.

Frankfurto prie Oderio savivaldybė tikisi, kad įvedus naują tarpvalstybinį tramvajaus maršrutą miestas papildomai sulauks 20 tūkst. keleivių. Miesto tarybos atstovas Fredas Bernau teigia, kad Frankfurtui, turinčiam tik 60 tūkst. gyventojų, Slubica bus kaip dar vienas miesto rajonas.

Tikimasi, kad tarp dviejų valstybių nutiesus naują tramvajaus liniją suaktyvės komercinė veikla, be to, Lenkijos studentai, kurie studijuoja Europos universitete „Viadrina", galės lengviau pasiekti Frankfurto centrą. Be to, pertvarkius bėgius pavyks sutaupyti lėšų rekonstruojant tramvajaus kelio kilpą Frankfurto Lebuzerio priemiestyje, nes bėgiai bus tiesiami tiesiai į Slubicą.

Šiuo projektu džiaugiasi ir lenkai, kurie taip pat tikisi gauti naudos iš naujos linijos. Jie laukia Vokietijos sirgalių Slubicos stadione ir vokiečių klientų golfo klube. Be to, Slubicos gyventojai galės lengvai pasiekti Frankfurto centrinę stotį, iš kur išvyksta traukiniai į Berlyną.

Anksčiau buvo planuota, kad ši tramvajaus linija bus tiesiama tik už Europos Sąjungos (ES) pinigus. Tačiau dabar jau žinoma, kad ES išgalės skirti tik 85 proc. reikalingų lėšų. Tačiau abiejų miestų municipalitetai nusiteikę optimistiškai, nes dar bus įvestas ir naujas autobusų maršrutas. Tikimasi, kad kasdien juo naudosis apie 4 tūkst. keleivių.

Tačiau kai kurie ekspertai mano, kad tramvajaus linijos tiesimas per Vokietijos ir Lenkijos sieną gali kiek užtrukti, nes visus numatomus darbus turi palaiminti Berlynas ir Varšuva.

Jei kai kuriems lenkams ši tarpvalstybinė tramvajaus linija atrodo kiek netikėta, vokiečiai ją laiko dėsninga ir savaime suprantama. Mat iki 1945 metų Slubica buvo Frankfurto prie Oderio dalis.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Tramvajus Lenkija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min