Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išaiškinta pasaulį šokiravusio „šokančio tilto“ paslaptis Rusijoje (video)

Įsisiūbavęs tiltas per Volgą
Kadras iš „YouTube“ / Įsisiūbavęs tiltas per Volgą
Šaltinis: 15min
0
A A

„Šokantis tiltas“ Volgograde ilgą laiką laikytas vos ne pasaulio stebuklu. Žinoma, blogąja prasme.

Rusijos klerkams pagaliau pavyko išsiaiškinti, kas nutiko garsiąjam tiltui ir kodėl jo bangavimo amplitudė tokia didelė (ji siekia net metrą!).

Iš pradžių valdininkai aiškino, kad čia kaltas žemės drebėjimas. Ir dėl kilusio pavojaus skubiai uždarė tiltą. Tačiau mokesčių inspekcija išsiaiškino tikrąją tiesą.

Pasirodo, statant tiltą, padaryta daug finansinių pažeidimų. Inspektoriai, atlikę patikrinimą, pasigedo dingusių 152 mln. rublių (kiek mažiau nei 15 mln. litų). Šią informaciją Rusijos prezidentui D.Medvedevui patvirtino vienas mokesčių inspekcijos vadovų S.Stepašinas.

Taip pat nustatyta, kad statybos metu tiltas staiga „pabrango“ 1,5 mlrd. rublių.

Tokio pinigų trūkumo priežastis – apskaitos kontrolės trūkumas. Pasirodo žmonėms, kuriuos dėl tilto statybos valdininkai iškėlė iš pavolgio, kompensacijos buvo sumokėtos tiesiog grynaisiais pinigais, be jokių ypatingų formalumų. Dabar trūkstamą sumą inspektoriai bandys išsireikalauti iš Volgogrado srities vadovų.

S.Stepašinas taip pat sukritikavo ir tilto techninę dokumentaciją. Anot „Inerfax“, pažeidimų inspektoriai gali įžvelgti net neišmanydami inžinierijos.

Tiltas buvo statomas 13 metų. Tačiau dokumentacija iš esmės sutvarkyta tik 2007 metais, jau baigiant darbus. „Todėl statybininkai dirbo bet kaip“, – sakė Stepašinas.

VIDEO: В Волгограде ожил мост
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min