Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 21d. 15:55

Išankstinis balsavimas Baltarusijoje: prievarta, bauginimas ir rinkėjų skaičiaus klastojimas

Rinkimai Baltarusijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rinkimai Baltarusijoje

Europos humanitarinio universiteto (EHU) studentai, stebintys Baltarusijos parlamento rinkimus, teigia, kad per kelias išankstinio balsavimo dienas jau susidūrė su rimtais pažeidimais. Anot jų, pagrindiniai užfiksuoti pažeidimai – rinkėjų skaičiaus klastojimas, vertimas balsuoti grasinant ir įbauginant rinkėjus.

„Rinkimų stebėtojai skaičiuoja balsuoti atėjusius asmenis. Kai kuriose apygardose stebėtojai suskaičiavo, kad balsavo 6 žmonės, o rinkimų komisija savo ataskaitoje parašė, kad balsuoti buvo atėję 66 žmonės,“ – teigė EHU nuotolinių studijų studentas, stebintis rinkimus.

Anot jo, rinkimų stebėtojai taip pat užfiksavo atvejų, kai kitų universitetų studentus grupėmis atvesdavo jų dėstytojai. Pasikalbėję su studentais, jie suprato, kad jiems grasinama, kad negaus bendrabučių ar nepasiseks per egzaminus, jei neis balsuoti.

Su „Rinkimų stebėsena: teorija ir praktika“ projektu rinkimų stebėti atvykęs jaunuolis teigė, kad rinkimai Baltarusijoje studentus išmoko, kaip demokratiškoje šalyje neturėtų būti.

„Stebėdami rinkimus mes išmokstame, kaip užtikrinti rinkimų skaidrumą, kur ieškoti pažeidimų. Tikiuosi šią patirtį galėsime pritaikyti Baltarusijoje, kai ten vyks demokratiški rinkimai,“ – teigė EHU studentas.

Rinkimus Baltarusijoje pagal projektą „Rinkimų stebėsena: teorija ir praktika“ stebi 15 EHU studentų. EHU studentai jau yra stebėję rinkimus Rusijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Estijoje, Airijoje, Gruzijoje ir kitose šalyse.

Rinkimų stebėtojai atidžiai seks rinkimus tiek išankstinio balsavimo metu, tiek per pagrindinę rinkimų dieną – rugsėjo 23. Ataskaita apie rinkimus bus pristatoma Vilniuje, rugsėjo 25 d.

Projektą „Rinkimų stebėsena: teorija ir praktika“ bendrai įgyvendina EHU, Belarus Watch ir Baltarusijos žmogaus teisių namai. Juo siekiama suteikti baltarusiams teorinių ir praktinių žinių, kad pasikeitus politinei situacijai jie galėtų pritaikyti žinias stebint rinkimus savo šalyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min