15min be reklamos
2015 08 17, 18:46

Išgėrusi skristi norėjusi „Air Baltic“ įgula nuteista kalėti: lakūnas nepamena, kada nustojo gerti

Norvegijos teismas laisvės atėmimo bausmėmis nuteisė Latvijos oro linijų „Air Baltic“ lėktuvo įgulos narius, kurių kraujyje prieš skrydį buvo rastas per didelis alkoholio kiekis kraujyje.
„Airbaltic“ lėktuvas
„Airbaltic“ lėktuvas / Airbaltic.com nuotr.

Antrajam pilotui, kurio kraujyje alkoholio koncentracija buvo didžiausia – 1,35 promilės, skirta šešių mėnesių kalėjimo bausmė. Dviem palydovėms (0,91 ir 0,55 promilės) – 60 ir 45 dienos. Kapitono teismas įvyks vėliau – rugsėjo 17 d. Iki tol jis liks suimtas. Prokurorai prašo, kad jam būtų skirta 7 mėnesių kalėjime bausmė.

Oslo oro uoste „Air Baltic“ pilotas ir trys įgulos nariai buvo sulaikyti rugpjūčio 8 dieną. Jie buvo išvesdinti iš keleivinio lainerio, turėjusio skristi į Graikiją, kai prieš pakylant patikrinimas alkotesteriu parodė, kad jie yra neblaivūs. Tik viena įgulos narė buvo blaivi.

38-erių antrasis pilotas pirmadienį teisme sakė besidžiaugiantis, kad policija sustabdė visą įgulą prieš jiems pakyulant su daugiau nei šimtu keleivių. Jis sakė, kad visi prarado nuovoką, kiek alkoholio išgėrė naktį prieš rytinį skrydį. 

Antrasis lakūnas pripažino nepamenantis, kada liovėsi gerti. „Tačiau policija turi mano nuotrauką bare, kai pirkau gėrimus“, – sakė jis. Nuotrauka daryta likus vos keturioms valandoms iki skrydžio. 

Antrasis lakūnas pripažino nepamenantis, kada liovėsi gerti.

Jis skundėsi, kad Latvijos oro linijų lakūnai daug keliauja ir mažai miega. „Ankstūs rytiniai skrydžiai todėl gali būti labai sunkūs – nesi tikras, ar pamiegojai. labai gerai, kad policija mus sustabdė“, – teisme kalbėjo lakūnas.

Jo teigimu, įgula išgėrė du butelius viskio, tačiau pripažįsta, kad neatsimena vakaro detalių. Kiek pamena, alkoholį vartoti jie pradėjo apie 15 val., tuomet apie 20 val. sutarė nebegerti, tačiau visgi vėliau vartojo alų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min