15min be reklamos
2022 11 11, 06:54

Iškastinio kuro išmetamo CO2 tarša 2022 metais pasieks rekordinį lygį

Mokslininkai penktadienį Egipte vykstančiame COP27 klimato kaitos aukščiausiojo lygio susitikime pareiškė, kad 2022 metais iškastinio kuro išmetamo anglies dioksido (CO2) –pagrindinio klimato kaitos veiksnio – kiekis padidės vienu procentu ir pasieks rekordinį lygį.
Eismas Kaune piko metu
Eismas Kaune piko metu / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 2 Oro tarša COP27

Naftos išmetamų teršalų kiekis, kurį skatina besitęsiantis aviacijos atsigavimas, greičiausiai padidės daugiau nei dviem procentais, palyginti su praėjusiais metais, o emisijos dėl anglių naudojimo, kurios, kaip manoma, aukščiausią tašką pasiekė 2014 metais, pakils į rekordines aukštumas.

„Naftą labiau lemia atsigavimas nuo COVID-19, o anglis ir dujas – įvykiai Ukrainoje“, – naujienų agentūrai AFP sakė Norvegijos klimato tyrimų instituto CICERO tyrimų direktorius Glenas Petersas.

Iš visų šaltinių, įskaitant miškų kirtimą ir žemės naudojimą, išmetamo CO2 kiekis pasaulyje pasieks 40,6 mlrd. tonų, t. y. bus tik šiek tiek mažesnis už rekordinį 2019 metų lygį, rodo pirmosios tarpusavyje peržiūrėtos 2022 metų prognozės.

Duomenys rodo, kad, nepaisant nenumatytų aplinkybių, susijusių su pandemijos atsigavimu ir karo Ukrainoje išprovokuota energijos krize, padidėjusi CO2 tarša deginant naftą, dujas ir anglis atitinka pagrindines tendencijas.

Pasak tyrimo bendraautoriaus G.Peterso, tai kelia didelį nerimą.

„Nuo 2015 metų, kai buvo pasirašytas Paryžiaus susitarimas, išmetamųjų teršalų kiekis padidėjo penkiais procentais“, – pažymėjo jis.

„Reikia paklausti: kada skaičiai sumažės?“, – užbaigė mokslininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min