Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 10 25, 12:21

Iškilo į viešumą: į Vilnių lietuvius skraidinęs „Ryanair“ lėktuvas vos per plauką išvengė katastrofos

Dubline du keleivių pilnus lėktuvus pernai vos neištiko katastrofa. Įsibėgėjęs „Ryanair“ lėktuvas, kuriame skrido daug lietuvių, vos nesirėžė į kitą, netikėtai į kilimo taką išvažiavusį lėktuvą. Teigiama, kad jie buvo vos akimirka nuo katastrofos. Ši informacija paviešinta praėjus daugiau kaip metams po įvykio.
Ryanair
Ryanair / Postimees.ee

Keleiviniai orlaiviai Dublino oro uoste vienas nuo kito buvo vos per 400 metrų, kai vienas orlaivis kilo, o kitas netyčia pradėjo judėti kilimo tako link. „Ryanair“ kompanijos lėktuvas „Boeing 737-800“ buvo pasirengęs skristi į Vilnių, jame buvo 151 keleivis, kitas turėjo skristi į Tenerifę. Pastarajame buvo vienu keleiviu daugiau – 152. 

Kaip praneša „Daily mirror“, „Ryanair“ lėktuvas jau buvo pasiekęs kilimui reikiamą greitį, apie 240 km/val., kuomet apdairi lėktuvo pilotė staiga pradėjo stabdyti ir sustojo vos 360 metrų nuo kito lėktuvo. 

Teigiama, kad stipraus stabdymo metu niekas nenukentėjo.

Anot „Daily Mirror“, pernai gegužės 21 dieną galėjusi įvykti nelaimė būtų tapusi didžiausia katastrofa Airijos istorijoje.

Informacija apie įvykį paviešinta trečiadienį, Incidentų ore tyrimų biurui paskelbus ataskaitą.

„Ryanair“ pilotė teigė, kad jai pirmą kartą teko stabdyti lėktuvą avariniu būdu. Kito lėktuvo pilotas teigė, jog ant drėgno tako šviečiant saulei nepastebėjo pažymėtų linijų ir ženklų.

Tyrėjų teigimu, jei ne greita „Ryanair“ kapitono reakcija, situacija būtų pasibaigusi katastrofa. Pasak jų incidentas „turėjo labai rimtą potencialą“.

Po šio įvykio oro uoste įdiegtos papildomos kontrolės  bei orientavimosi sistemos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min