Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 10d. 18:29

Išlaisvintas Olehas Sencovas: kursiu filmus ir gyvensiu

Olehas Sencovas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Olehas Sencovas

Prieš tris dienas į Ukrainą grąžintas režisierius Olehas Sencovas teigė ketinantis ir toliau kurti filmus bei siekti, kad būtų išlaisvinti kiti ukrainiečiai politiniai kaliniai. Pasak O.Sencovo, nepanašu, kad Rusija nori grąžinti Krymą Ukrainai ir pasitraukti iš Donbaso: „Nesvarbu, kaip labai vilkas stengiasi apsimesti avimi, jis vis tiek turi iltis“.

Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje O.Sencovas teigė, kad jo ateities planai – paprasti: „Darysiu du nuostabiausius dalykus pasaulyje – kursiu filmus ir gyvensiu.“

O.Sencovas buvo sulaikytas 2014 metais Rusijos okupuotame Kryme. Planais surengti teroristinį išpuolį apkaltintas režisierius buvo nuteistas 20 metų įkalinimo bausme sugriežtinto režimo kolonijoje Sibire. O.Sencovas tokius kaltinimus neigia, tarptautinė bendruomenė juos vadina politiškai motyvuotais.

„Kalbant apie Krymą, į jį sugrįšiu tik tanke... To nereikia suprasti tikrąja to žodžio prasme“, – ironiškai šypsodamasis kalbėjo O.Sencovas. Režisierius pridūrė sieksiantis, kad būtų išlaisvinti kiti ukrainiečiai, „neteisėtai laikomi Rusijoje ir Donbase“.

„Dabar turime galvoti apie savo žmonių, vis dar įkalintų Rusijoje ir Donbase, išlaisvinimą. Turime prisiminti, kad kartu su jais Rusijos kalėjimuose yra daugybė už save, už laisvą Rusiją, ir už mūsų Ukrainą kovojančių rusų. Jie yra mūsų broliai ir mes negalime jų nuo savęs atskirti“, – spaudos konferencijoje kalbėjo O.Sencovas.

„Situacija, kurioje esame po Rusijos įvykdyto Ukrainos užpuolimo, yra informacinis konfliktas. Putino agresiją prieš Ukrainą Rusijoje remia daug žmonių, nes juos paveikė Rusijos propaganda. Norėčiau padėkoti žurnalistams, kurie atlieka puikų darbą“, – pridūrė režisierius.

Rusija nenori taikos

O.Sencovas teigė norįs, kad konfliktas Rytų Ukrainoje baigsis.

„Su nauja vyriausybe (Ukrainoje) Rusija turi progą perkrauti santykius su Ukraina. Prezidentas Zelenskis aiškiai pasakė, kad nori užbaigti šį karą“, – kalbėjo režisierius ir pridūrė abejojantis, kad Maskva nori to paties.

„Scanpix“/AP nuotr./Olegas Sencovas
„Scanpix“/AP nuotr./Olegas Sencovas

„Nesvarbu, kaip labai vilkas stengiasi apsimesti avimi, jis vis tiek turi iltis. Tačiau Rusija vis dar nori išsaugoti vietą Europos bendruomenėje, o pastarasis valdžios pokytis Ukrainoje yra proga Maskvai pagerinti santykius su Europa. Tačiau negalima sakyti, kad Rusija nori sustabdyti karą, sugrąžinti Krymą Ukrainai ir pasitraukti iš Donbaso“, – kalbėjo O.Sencovas.

Režisierius sakė į Ukrainą iš Rusijos atsivežęs 15 užrašų knygelių, kuriose – romanai ir scenarijai, sukurti už grotų.

„Man ten buvo leidžiama rašyti. Rašydavau naktį, kad išvengčiau triukšmo... Trečią bado streiko dieną pajutau norįs rašyti apie savo jausmus. Kilo grėsmė, kad jie gali atimti visus mano rašinius, tačiau jie to nepadarė, kadangi mano rašysena buvo tokia bloga, jog jie nesuprato, ką rašau“, – tikino jis.

Pernai O.Sencovas surengė 145 dienas trukusį bado streiką – reikalavo, kad Rusija paleistų 64 ukrainiečius, kuriuos jis laiko politiniais kaliniais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:16
00:05
21:34

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min