Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2018 08 20 /19:05

„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę dėl išpuolių Čečėnijoje

Rusijos autonominėje respublikoje Čečėnijoje pirmadienį keli policininkai buvo sužeisti per tris atskirus išpuolius, už kuriuos atsakomybę prisiėmė džihadistų kovotojų grupuotė „Islamo valstybė“.
„Islamo valstybės“ vėliava
„Islamo valstybės“ vėliava / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tyrimų komitetas paskelbė, kad pradėjo tyrimus dėl trijų atskirų atakų prieš policijos pareigūnus, tarp kurių buvo vienas nepavykęs mirtininko išpuolis.

Per pirmąjį išpuolį Šali mieste pirmadienio rytą du peiliais ginkluoti asmenys įėjo į rajono policijos skyrių ir sužeidė su policininkus, sakoma tyrėjų pranešime.

Abu užpuolikai buvo nušauti, pranešė Čečėnijos vidaus reikalų ministerija.

Į šiaurę nuo Šali esančioje Mesker Jurto gyvenvietėje vienas vyras su kuprine pabandė susisprogdinti šalia policijos posto, tačiau „policijos pareigūnai ir civiliai gyventojai per sprogimą nenukentėjo“, informavo Tyrimų komitetas.

Trečias išpuolis buvo surengtas Čečėnijos sostinės Grozno priemiestyje, kur vienas užpuolikas pabandė suvažinėti kelių eismo policininką, o vėliau persekiojamas parbloškė dar du policininkus.

„Nusikaltėliai buvo neutralizuoti“, – sakoma Tyrimų komiteto pranešime.

Atsakomybę už šiuos išpuolius per savo propagandos agentūra „Amaq“ prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“, informavo džihadistų tinklalapius stebinti organizacija „SITE Intelligence Group“.

„Grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojai atakavo Čečėnijos policijos pareigūnus ir elementus Grozne bei Mesker Jurte“, – paskelbė „Amaq“.

„Scanpix“/AP nuotr./Ramzanas Kadyrovas.
„Scanpix“/AP nuotr./Ramzanas Kadyrovas.

Saudo Arabijoje viešintis Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas pirmadienį dėl šių išpuolių apkaltino ekstremistų propagandą, kuri „trikdo jaunus žmones“.

Pasak R. Kadyrovo, ataka buvo surengta siekiant aptemdyti musulmonų Aukojimo šventę (Id al Adhą), Čečėnijoje vadinamą Kurban Bairamu.

Susisprogdinti norėjęs asmuo buvo sužeistas ir nuvežtas į ligoninę, sakė jis.

„Padėtis Grozne ir Čečėnijoje yra visiškai rami“, – pridūrė regiono lyderis.

Tuo metu Čečėnijos vidaus reikalų ministras Ruslanas Alchanovas pareiškė, kad užpuolikai „bandė destabilizuoti padėtį Čečėnijoje“, tačiau buvo sustabdyti. Per išpuolius nė vienas iš pareigūnų nežuvo, nurodė jis.

Maskva 10-ajame dešimtmetyje kovėsi su čečėnų separatistais dviejuose žiauriuose karuose, bet į valdžią atėjus Kremliui ištikimam R.Kadyrovui padėtis stabilizavosi, nors islamistai kovotojai išlieka aktyvūs Čečėnijoje ir kituose Šiaurės Kaukazo regionuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius