2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už išpuolį Belgijoje su mačete

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) sekmadienį prisiėmė atsakomybę už išpuolį Belgijos mieste Šarlerua, per kurį buvo sužeistos dvi policininkės, nurodęs, kad mačete ginkluotas užpuolikas buvo šios grupuotės „karys“.
Belgijos policininkai
Belgijos policininkai / „Scanpix“/AP nuotr.

Cituodama nenurodytus šaltinius, su IS susijusi naujienų agentūra „Amaq“ pranešė, kad šeštadienį įvykdytas išpuolis buvo surengtas „atsiliepiant į raginimus taikytis į piliečius“ tų šalių, kurios priklauso JAV vadovaujamai koalicijai, bombarduojančiai IS Sirijoje ir Irake.

Vyras, Belgijos Šarlerua mieste mačete užpuolęs dvi policininkes, buvo alžyrietis, kuris teisėsaugai buvo žinomas dėl nusikaltimų, susijusių su terorizmu, sekmadienį pranešė prokurorai.

33 metų užpuolikas, kuris įvardijamas tik inicialais K.B., nuo 2012 metų gyveno Belgijoje, teigiama federalinės prokuratūros išplatintame pranešime.

33 metų užpuolikas, kuris įvardijamas tik inicialais K.B., nuo 2012 metų gyveno Belgijoje, teigiama federalinės prokuratūros išplatintame pranešime.

Policininkės per išpuolį buvo sužeistos, o užpuolikas mirė pašautas pareigūnų.

Per išpuolį Šarlerua, esančiame maždaug už 60 km į pietus nuo sostinės Briuselio, vienai policijos pareigūnei buvo padarytos „gilios žaizdos veido srityje“, o kita pareigūnė buvo sužeista nesunkiai.

Vietos prokuroras nurodė, kad byla dėl šio išpuolio buvo perduoda federalinei prokuratūrai, nes esama „požymių, rodančių kad surengti ataką įkvėpė teroristiniai motyvai“.

Belgų tyrėjai anksčiau buvo pranešę, kad užpuolikas per ataką šaukė „Allahu Akbar“ („Dievas (visų) didesnis“).

„Federalinė prokuratūra mus informavo, kad atsižvelgiant į tam tikrus bylos elementus, buvo pradėtas tyrimas dėl teroristinio mėginimo nužudyti“, – savo ruožtu žurnalistams pranešė Belgijos ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Belgija gyvena padidinto saugumo sąlygomis nuo tada, kai kovo 22 deną Briuselio oro uoste ir vienoje metropoliteno stotyje netoli Europos Sąjungos institucijų įvyko sprogimai, nusinešę 32 gyvybes.

Atsakomybę už šiuos išpuolius irgi prisiėmė „Islamo valstybė“.

Ši džihadistų grupuotė taip pat yra pasiskelbusi atsakinga už virtinę teroro išpuolių Europoje, įvykdytų praėjusiais metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min