Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Islamo valstybė“ visiems Mosulo vyrams įsakė užsiauginti barzdas

„Islamo valstybės“ kovotojas
Kadras iš filmuotos medžiagos / „Islamo valstybės“ kovotojas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Islamo valstybė“ užimtame Mosulo mieste Irake išleido įsakymą, pagal kurį visi vyrai privalo užsiauginti barzdas. Džihadistai tvirtina, kad barzdos skutimas yra draudžiamas pagal šariatą, rašo Laisvosios Europos radijo interneto svetainė.

Toks IS įsakas paviešintas „Mosul Eye“ puslapyje „Facebook“ tinkle. „Mosul Eye“  – vieno vietos istoriko pseudonimas. Jis slapta renka duomenis apie IS veiksmus nuo tada, kai jie užėmė mietą 2014 m. birželio mėnesį. Nors neįmanoma patvirtinti istoriko tapatybės, Irako stebėtojai mano, kad jo pateikiamos žinios – patikimos.

„Mosul Eye“ paskelbtoje nuotraukoje – lankstinukas, kuriame išdėstomi šariato principai, pagal kuriuos esą privalu auginti barzdas. To nepadariusieji bus baudžiami.

IS draudimą skustis yra paskelbę ir kitose užimtose Irako ir Sirijos vietose. Kai kur ši grupuotė yra uždraudusi mūvėti net sužadėtuvių žiedus, nes tai, anot jų, yra krikščioniškas paprotys.

IS – ne pirmoji radikalių islamistų grupuotė, kuri liepia visiems auginti barzdas. 2010 m. Somalio „Hizbul-Islam“ tą nurodė visiems vyrams Mogadiše. 

1996-2001 m. Talibanas Afganistane taip pat buvo priėmęs griežtas taisykles dėl vyrų barzdų – skutimasis buvo uždraustas (kaip ir aitvarai, mergaičių mokyklos, kasetės ir t.t.).

Kai kur reakcija į radikalių islamistų manymą, kad visi vyrai turi būti su barzdomis, yra tokia pat radikali. Pavyzdžiui, viename Tadžikistano regione musulmonai buvo verčiami nusiskusti barzdas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min