Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 6d. 23:15

„Islamo valstybės“ patarimai moterims: ištekėti 9-erių, nerodyti veido ir neiti iš namų

Veidą visiškai paslėpusi musulmonė
„Scanpix“ nuotr. / Veidą visiškai paslėpusi musulmonė

Moterys jau neturi atidenginėti savo veidų, grįžo pagarba jų kūnams, o iš parduotuvių išnyko nepadorūs drabužiai. Taip naujai išleistame vadove moterims giriasi „Islamo valstybės“ veikėjai. Pateiktus patarimus aprašo wyborcza.pl.

Šis vadovas, pasak „Islamo valstybės“ radikalų, privalo moteris parengti kovai, vadinamai „Al-Chansa“. 27 puslapių leidinukas pavadintas „Manifestas moterų tema“, jis iliustruotas nuotraukomis ir padalintas į skyrius, kuriuose patariama moterims, kaip privalo elgtis ideali „Islamo valstybės“ gyventoja.

Vadovas išleistas arabiškai ir publikuotas viename iš džihadistams skirtų forumų. Į anglų kalbą jį išvertė kovotojai su ekstremizmu.

Įžangoje autorės tvirtina, kad tai nėra oficialus, „Islamo valstybės“ patvirtintas dokumentas, bet laisvo naudojimo patarimų rinkinys, kuris esą kalifato gyventojoms leis suvokti „musulmonų moters vaidmenį ir labiausiai jai tinkamą gyvenimo stilių“.

Pradžia džiugi: „Kartu su kalifato atgimimu, tikrosios religijos žvaigždė grįžta. Baigiasi vakarietiška įtaka mūsų gyvenimui, edukacijai, ekonomikai, pramonei ir medicinai.“

O ir moterys dabar laisvai gali keliauti, niekam nerodydamos veido. „Grįžo pagarba jų kūnams, jos nėra jau žeminamos. Iš parduotuvių dingo nepadorūs drabužiai ir skandalingos nuotraukos. Musulmonai buvo apvalyti“, – teigiama toliau.

O tada seka moteriški patarimai: 16-17 metų mergina turi paskutinį šansą tekėti, apie tai jau galima galvoti ir būnant devynerių. Išėjimas iš namų, siekis gauti išsilavinimą ir specialybę yra tiesus kelias į moralinį nuopolį. Geriausia, kai moteris yra „už uždarų namų durų, su vyru ir vaikais ir išeina tik esant išskirtinėms aplinkybėms“.

Daug mūsų merginų pasiklydo visuomeniniame gyvenime. Jos studijuoja dalykus, nesusijusius su religija, vadinasi, beprasmius. Gaišta tam metų metus, vietoj to, kad tekėtų už vyrų.

Išskirtinės aplinkybės irgi numatytos – jeigu trūkstant vyrų ji kovos už Alachą arba nori studijuoti religiją. Dar į darbą gali eiti gydytojos ir mokytojos, bet tik tada, jei laikysis šariato reikalavimų. Vis dėlto šie išėjimai yra blogis, „visada geriau, jeigu moteris išliks pasislėpusi ir užsidengusi, to dėka išlaiko atstumą nuo visuomenės“.

Vengti reikėtų ir parduotuvių bei grožio salonų, nes tai „šėtono kūriniai“. Nepaklusniosioms negailima kritikos: „Daug mūsų merginų pasiklydo visuomeniniame gyvenime. Jos studijuoja dalykus, nesusijusius su religija, vadinasi, beprasmius. Gaišta tam metų metus, vietoj to, kad tekėtų už vyrų.“

Kiekviena mergaitė nuo 7 iki 9 metų privalo išmokti tris pamokas, aiškina vadovo autorės. Tai musulmonų teisės ir religijos pagrindai, arabų kalba (žodžiu ir raštu) ir mokslai (matematikos bei gamtos dalykai). Nuo 10 iki 12 metų ateina laikas gilesnėms religijos studijoms, daugiausia susijusioms su moterimi, santuoka ir skyrybomis. Taip pat tuo metu būtina išmokti siūti, megzti ir virti. O nuo 13 iki 15 metų jau studijuojamas šariatas, islamo istoriją ir Pranašo gyvenimą, o taip pat išmokstama kuo daugiau apie vaikų auklėjimą. Į kitus dalykus jau galima kreipti mažiau dėmesio, nes moterims užtenka jų pagrindų.

Netikintieji pralaimėjo tą akimirką, kai „išlaisvino“ savo moteris iš namų.

Kuo ankstyvesnė santuoka, tuo „Islamo valstybės“ gyventojai geriau, tikina vadovo autorės. „Pagal teisę mergina gali ištekėti jau būdama devynerių. Tyriausios mergaitės išteka iki 16-17 metų, kai dar yra jaunos ir aktyvios. Vyrai šiais šlovingais laikais turi vesti būdami ne vyresni nei 20 metų“, – štai tokie patarimai žeriami.

O vakarietėms siunčiama tik kritika, jos esą vaikšto į darbą, kuris jas gadina, ir nestudijuoja religijos gilumų: „Netikintieji pralaimėjo tą akimirką, kai „išlaisvino“ savo moteris iš namų“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min