Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 20d. 13:39

„Islamo valstybės“ vergijoje – 3500 moterų ir vaikų

Į „Islamo valstybės“ propagandą įtraukti vaikai
„Islamo valstybės“ video kadras / Į „Islamo valstybės“ propagandą įtraukti vaikai

Naujausia Jungtinių Tautų ataskaita skelbia, kad vien Irako teritorijoje, kurios dalį šiuo metu užgrobusi „Islamo valstybės“ džihadistų gauja, vergijoje laikoma 3500 moterų ir vaikų, rašo „The Independent“.

Ataskaitoje pažymima, kad didžiąją dalį vergų grupės sudaro jazidų moterys ir vaikai, taip pat kitų religinių mažumų ir genčių atstovai. Tiesa, kol kas neaišku, koks skaičius tokių į sekso ir prievartinio darbo vergiją paimtų moterų ir vaikų yra „Islamo valstybės“ užgrobtose Sirijos žemėse.

Manoma, kad Irako Mosulo mieste džihadistai treniruoja nuo 800 iki 900 vaikų karių, kurie prisijungtų prie „Islamo valstybės“ karinių pajėgų.

„Net ir šie siaubingi skaičiai neatspindi siaubingos civilių gyventojų padėties Irake“, – teigė Jungtinių Tautų žmogaus teisių atstovas Zeidas Ra'adas al-Husseinas.

„Skaičiai, kurie mus pasiekia yra paremti žuvusiųjų nuo karo veiksmų skaičiavimu, tačiau neaišku, kiek dar žmonių mirė ar šiuo metu kenčia dėl vandens, maisto, medicinos paslaugų nepasiekiamumo“, – pridūrė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min