Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Islandijoje ir Papua Naujojoje Gvinėjoje prasidėjo ugnikalnių išsiveržimai

Ugniklanio išųsiveržimas Papua Naujojoje Gvinėjoje
Nuotr. iš „Twitter“ / Ugnikalnio išsiveržimas Papua Naujojoje Gvinėjoje
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Iš karto dviejose pasaulio vietose – Islandijoje ir Papua Naujojoje Gvinėjoje prasidėjo ugnikalnių išsiveržimai. Dėl abiejų šių išsiveržimų gali sutrikti susisiekimas lėktuvais, mat tai vyksta netoli reguliarių maršrutų vietų, praneša BBC. Šiuo metu internete galima gyvai stebėti situaciją prie Bardarbungos ugnikalnio.

Islandijoje padidintas aviacijos pavojaus lygis iki raudono naktį į penktadienį prasidėjus Bardarbungos ugnikalnio išsiveržimui po ledynu. 

Raudonasis pavojus rodo, kad išsiveržimas gali prasidėti artimiausiu metu arba jau vyksta ir kad į orą gali būti išmestas didelis kiekis pelenų. 

„Išsiveržimas prasidėjo Holuraune į šiaurę nuo Dingiujokudlio apie 0 val. 2 min. vietos (3 val. Lietuvos) laiku. Tai mažas plyšinis išsiveržimas, o apie 2 val. 40 min. (5 val. 40 min.) aktyvumas atrodė sumažėjęs“, – sakoma Islandijos meteorologijos biuro pranešime.

Islandijos meteorologijos biuras padidino pavojaus aviacijai spalvinio kodo lygį iki raudonojo, o Islandijos oro eismo valdyba uždarė oro erdvę nuo žemės iki 5,5 km aukščio

„Islandijos meteorologijos biuras padidino pavojaus aviacijai spalvinio kodo lygį iki raudonojo, o Islandijos oro eismo valdyba uždarė oro erdvę nuo žemės iki 5,5 km aukščio“, – pranešė Islandijos nacionalinis krizių koordinavimo centras.

„Kol kas radaro sistema neaptiko jokių vulkaninių pelenų. Išsiveržimo seisminis aktyvumas mažas – tai rodo, kad išsiveržimas vyksta be reikšmingo sprogstamojo aktyvumo“, – pridūrė tarnyba.

Per pastarąją parą ugnikalnyje užfiksuota daugiau kaip 1100 požeminių smūgių, įvykusių 8–12 kilometrų gylyje. Meteorologijos biuro mokslininkai kelia prielaidą, kad požeminius smūgius sukelia magmos judėjimas po ugnikalnio krateriu, sukuriantis spaudimo pokyčius. 

„AccuWeather“ įspėja, kad išsiveržimas gali smarkiai pakenkti susisiekimui oru, nes pelenai judės į pietus, taip pasiekdami centrinę ar net vakarinę Atlanto vandenyno dalį.  

Ugnikalnis išsiveržė ir Papua Naujojoje Gvinėjoje. Išsiveržusio ugnikalnio Tavurvuro nuotraukos jau pasirodė internete. Abc.net skelbia, kad ugnikalnis išsiveržė anksti ryte tarp 3.30 ir 4.00 val. Išsiveržus ugnikalniui ėmė drebėti netoliese esančių namų stiklai. Netoliese esančios Matupito salos gyventojai namus paliko valtimis. 

Skelbiama, kad pelenai jau pasiekė tokį aukštį, kuriame skrenda lėktuvai. Tiesa, kol kas neskelbiama, ar tai tiesiogiai paveikė vykdomus skrydžius. 

Tiesioginę transliaciją iš Bardarbungos ugnikalnio prieigų galima stebėti čia:

VIDEO: Tiesioginė transliacija iš Bardarbungos ugnikalnio vietos
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min