Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išnykimo pavojus iškilo penktadaliui Žemės gyvūnijos ir augmenijos

Zebras albinosas
Photos.com / Zebras albinosas
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadaliui Žemės augmenijos ir gyvūnijos iškilo išnykimo pavojus, paskelbė mokslininkai, kurie sudarė naująją Raudonosios knygos versiją.

Tyrimą apie nykstančią augaliją ir gyvūniją specialistai pristatys Japonijoje vykstančioje Jungtinių Tautų konferencijoje, praneša BBC.

Didžiausias pavojus iškilo varliagyviams, išnykimo pavojus realus 41 proc. jų rūšių. Palyginimui – išnykimas gresia 13 proc. paukščių rūšių.

Didžiausias pavojus iškilęs Pietryčių Azijos gyvūnams ir augalams. Ten gyvūnai greičiausiai netenka natūralios aplinkos, vis labiau plečiantis žemdirbystei ir naikinant džiungles.

Tiesa, specialistai teigia, kad šalia šių blogų naujienų yra ir teigiamų. Jie sako, kad kai kurias rūšis pavyko išsaugoti nuo išnykimo, nors buvo iškilusi reali grėsmė. Mokslininkai sako, kad labai pasistengus išsaugota daug paukščių rūšių.

Tačiau jie pabrėžia, kad be globalaus problemos suvokimo augmenijos ir gyvūnijos išsaugoti tokios, kokia ji yra dabar, neįmanoma. Vienu iš problemos sprendimo būdų laikomas ir finansavimo didinimas – tiesa, skirtingos šalys nesutaria, kiek kartų daugiau pinigų turėtų būti skirta siekiant išsaugoti gamtą. Vienų šalių atstovai teigia, kad finansavimą reikėtų didinti 10 kartų, kitų – kad 100 kartų. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min