Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 17, 11:51

Ispanija ir Marokas po dvejų metų vėl atidarė bendrą sausumos sieną

Marokas ir Ispanija vėl atidarė bendras sausumos sienas tarp Šiaurės Afrikos šalies ir ispanų anklavų Seutos ir Meliljos, praėjus dvejiems metams jų uždarymo dėl COVID-19 pandemijos valdymo priemonių ir didelio diplomatinio ginčo.
Sienos atidarymas
Sienos atidarymas / „Zuma Press“/„Scanpix“ nuotr.

Šie Viduržemio jūros pakrantės anklavai, esantys į šiaurę nuo Maroko, yra vienintelės vietos, per kurias Europos Sąjunga turi sausumos sieną su Afrika.

Vartai atsidarė pirmadienį, kiek vėliau nei 23 val. vietos (antradienį 1 val. Lietuvos) laiku. Į abi puses buvo praleisti dešimtys automobilių ir pėsčiųjų eiles.

Pradžiai abiejų anklavų sienos atidarytos tik Europos bevizės Šengeno erdvės gyventojams ir jų artimiesiems. Po gegužės 31 dienos jas galės kirsti ir kitapus sienos dirbantys asmenys.

Vietos ekonomika abiejose sienos pusėse yra priklausoma nuo žmonių ir prekių judėjimo.

Seutos ir Meliljos pasienio perėjos buvo uždarytos per pirmąją koronaviruso pandemijos bangą 2020 metų kovą.

Pernai sienos tapo didelio ginčo objektu, kai Madridas leido Vakarų Sacharos nepriklausomybės judėjimo lyderiui gydytis Ispanijoje nuo COVID-19.

Kilus diplomatinei įtampai, dešimtys tūkstančių migrantų plūstelėjo į Seutą per Maroko sieną, vietos pasieniečiams į tai nereaguojant. Tie įvykiai laikyti Rabato baudžiamuoju žingsniu.

Šių metų kovą Ispanija ėmėsi veiksmų diplomatinei krizei su Maroku užbaigti: pakeitė dešimtmečius taikytą neutralumo politiką ir parėmė karalystės autonomijos planą Vakarų Sacharai, kur Rabatas siekia išlaikyti savo suverenitetą.

Susisiekimas vandens keliais tarp abiejų šalių buvo atnaujintas balandžio 12 dieną.

Susitaikę Marokas ir Ispanija įsipareigojo stiprinti bendradarbiavimą neteisėtos migracijos srityje.

Marokas – vienas pagrindinių Ispanijos prekybos partnerių – atlieka svarbų vaidmenį kontroliuojant migrantų srautus į Europą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min