Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 21d. 16:47

Ispanijos „jaunimas be ateities“ išėjo į gatves

Ispanijos protestuotojai Madrido aikštėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ispanijos protestuotojai Madrido aikštėje

Daugybė Ispanijos jaunuolių vadina save jaunimu be ateities dėl menkų galimybių pradėti karjerą, gauti stabilias pajamas ir išsikelti iš savo tėvų namų.

Praeitą savaitę jie dalyvavo naktinėse demonstracijose Madride ir dešimtyse kitų miestų bei miestelių, atsiliepdami į internete aktyvistų išplatintus atsišaukimus. Šis judėjimas atspindi ilgai rusenusį nepasitenkinimą, kuris dar labiau sustiprėjo, Ispanijos ekonomiką apėmus krizei.

Demonstracijose, kurios buvo organizuojamos prieš sekmadienį vyksiančius vietos valdžios rinkimus, dalyvavo dešimtys tūkstančių žmonių, tarp jų įvairaus amžiaus bedarbių ir pensininkų, pykstančių dėl vyriausybės taupymo vajaus. Tačiau didžiąją daugumą demonstrantų sudarė jaunimas.

24 metų Paula Mendez Sena, įgijusi architektės specialybę, sakė dalyvaujanti proteste, nes nėra gavusi darbo po aukštosios mokyklos baigimo. Jos 25 metų gyvenimo draugas inžinierius – taip pat bedarbis.

„Būdami tokio amžiaus mūsų tėvai turėjo darbus, namą ir vaikų. Kada mes turėsime darbą ir viską, ką turėjo mūsų tėvai? Kai apie tai pagalvoju, man norisi verkti“, – P.M.Sena sakė Madrido centrinėje Saulės Vartų aikštėje, kurioje dešimtys demonstrantų nakvojo pasikloję miegmaišius.

Daug jaunuolių savo pyktį išliejo užrašuose ant aikštėje įsikūrusių krautuvių sienų.

„Jeigu neleidžiate mums svajoti, mes neleisime jums miegoti“, – skelbė vienas užrašas ant kartono lakšto. Būdami tokio amžiaus mūsų tėvai turėjo darbus, namą ir vaikų. Kada mes turėsime darbą ir viską, ką turėjo mūsų tėvai?

Judėjimas, kurį iš dalies įkvėpė jaunimo sukilimai Šiaurės Afrikoje, pranešimus apie planuojamas akcijas skelbė socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“, kurie subūrė dešimtis tūkstančių bendraminčių.

„Revoliucijos arabų šalyse pademonstravo, kad bendri veiksmai gali atnešti permainų“, – sakė 22 metų antropologijos studentas Pablo Padilla, kuris yra vienas pagrindinių šias demonstracijas organizuojančio judėjimo „Jaunimas be ateities“ aktyvistų.

„Pokyčių neatneš sėdėjimas ant sofos“, – pridūrė P.Padilla, kuris pusantrų metų neturėjo darbo, o šiemet balandį pradėjo praktiką viename tinklalapyje, kuris moka tik 300 eurų (apie 1 000 litų ) mėnesinį atlyginimą.

Madride įsikūrusio Nacionalinio nuotolinių studijų universiteto (UNED) sociologas Jose Felizas Tezanosas sakė, kad internetas suteikia nepatenkintiems jaunuoliams iki šiol neegzistavusią „susirinkimų erdvę“, kurioje jie gali organizuoti įvairius veiksmus.

„Socialinių tinklų svetainės yra šio judėjimo inkubatorius. Ši aplinka nėra sprogstama, tačiau degi. Tereikia kibirkšties, kad įsipliekstų reikšmingi konfliktai“, – aiškina tyrėjas.

Policija antradienį paryčiais Saulės Vartų aikštėje suėmė 19 asmenų už viešosios tvarko pažeidimus ir privataus turto gadinimą, taip pat išvaikė apie 150 šioje aikštėje nakvojusių jaunuolių.

Vėliau naktiniai protestai dar labiau išsiplėtė, o policija žmonių iš aikštės nebevaikė. Demonstrantai sakė nesitrauksiantys iki sekmadienio, kai Ispanijoje vyks savivaldybių ir regionų valdžios rinkimai.

Ispanijoje jaunimo nedarbas jau seniai buvo žymiai didesnis negu kitose visuomenės grupėse, tačiau jis dar labiau išaugo šalies ekonomikai nusmukus po nekilnojamojo turto burbulo sprogimo 2008 metais.

Šiemet vasarį darbo neturėjo 44,6 proc. jaunuolių iki 25 metų. Šioje visuomenės grupėje nedarbas buvo dvigubai didesnis negu vidutiniškai šalyje, taip pat didžiausias Europos Sąjungoje.

 

Temos: 2 Protestas Ispanija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min