Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 3d. 22:30 , Atnaujinta: 2017 spalio 3d. 22:59

Ispanijos karalius nepripažįsta Katalonijos referendumo

Ispanijos karalius Felipe
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ispanijos karalius Felipe

Ispanijos karalius Felipe VI per kreipimąsi į tautą antradienio vakare pareiškė nepripažįstantis savaitgalį surengto referendumo dėl Katalonijos nepriklausomybės ir pasmerkė jos organizatorius.

Tvyrant įtampai tarp Madrido ir Katalonijos Felipe anksčiau stengdavosi sutaikyti abi stovyklas, bet šįkart televizijos transliuotoje trumpoje kalboje jis sakė, kad referendumo dėl Katalonijos nepriklausomybės organizatoriai pažeidė šalies įstatymus ir pademonstravo „neatleistiną lojalumo trūkumą“.

Jų elgesį karalius Felipe VI pavadino neatsakingu teigdamas, kad dėl to šalies ekonominis ir socialinis stabilumas yra pastatytas į pavojų.

Referendumą jis pavadino neteisėtu ir nedemokratiniu bei pridūrė, kad dabar reikia užtikrinti konstitucinę tvarką ir teisės viršenybę.

„Šiandien Katalonijos visuomenė susiskaldžiusi ir konfliktuojanti“, – sakė jis.

Tačiau karalius patikino, kad šalis įveiks visus sunkumus, ir paragino žmones laikytis vienybės.

Šis perspėjimas nuskambėjo praėjus dviem dienoms po katalonų surengto referendumo dėl nepriklausomybės, kurį buvo uždraudusi Madrido vyriausybė ir teismai, taip pat aptemdė policijos smurtas.

Apie 700 tūkst. žmonių antradienį išėjo į Barselonos gatves protestuoti prieš Ispanijos policijos smurtą per praeitą savaitgalį surengtą referendumą dėl Katalonijos regiono nepriklausomybės ir reikalauti, kad juos išklausytų, nurodė miesto teisėsaugos pareigūnai.

Regioną antradienį paralyžiavus visuotiniam streikui katalonai visą dieną protestavo įvairiuose mitinguose. Be kita ko, jie reikalavo, kad Europos Sąjunga įsikištų į aštrėjančią priešpriešą tarp Katalonijos separatistų lyderių ir Madrido.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

21:38
00:33
00:52

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Parašykite atsiliepimą apie 15min